Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Olkusz. Ośrodek „Czarna Góra” na ostatniej prostej. Boisko piłkarskie sprawia wrażenie ekstraklasowego obiektu

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Czarna Góra” w Olkuszu wyszła na ostatnią prostą. Zakończenie prac przewidziano 15 września 2020 roku. Wartość inwestycji to 14517044,55 mln zł natomiast ponad 9 mln pozyskano z funduszy europejskich.

Rewitalizacja parku trwa od jesieni 2018 roku. Park jest podzielony na kilka stref. Przebudowane i oświetlone zostanie boisko do piłki nożnej (wysiano na nim już trawę) i pełnowymiarowe boisko treningowe (100x60 m), ze sztuczną nawierzchnią, co jest bardzo ważne w polskim klimacie. Pozwoli piłkarzom na komfortową pracę. Z kolei właściciel sztucznego boiska, czyli MOSiR, będzie mógł liczyć na dopływ gotówki za wynajem sztucznego boiska w zimowym okresie przygotowawczym. Sztucznych boisk w regionie nie ma zbyt wiele.

Drużyny chcące zimą trenować i grać sparingi rezerwują terminy w Chełmku (powiat oświęcimski) już we wrześniu, czyli prawie pięć miesięcy przed rozpoczęciem zimowych przygotowań. Olkuszanie mieli do wyboru sztuczne boiska w Strzemieszycach, Jaworznie lub w Krakowie.

- Najbliżej nam do Strzemieszyc, ale - żeby tam załatwić termin treningu lub sparingu w zimie, to trzeba się przenieść do czasów głębokiego PRL, czyli poprzez jakieś znajomości wcisnąć na grafik. Już dawno mówiłem, że w naszym regionie potrzebne jest pełnowymiarowe sztuczne boisko, które będzie na siebie zarabiać - zwraca uwagę Ryszard Myszor, nie tylko kierownik drużyny olkuskiej drużyny, ale także wiceprezes klubu.

Ponadto modernizacji doczeka się również bieżnia. Ośrodek zostanie wyposażony w urządzenia lekkoatletyczne, w tym m.in. skocznię do skoku wzwyż, o tyczce, w dal i trójskoku oraz rzutnie do pchnięcia kulą, dyskiem i oszczepem.

- Dla najmłodszych olkuszan, w tym niepełnosprawnych, powstały place zabaw. Dorośli będą mogli pobiegać po ścieżce wokół parku, a następnie odpocząć w altanach. W ramach rewitalizacji parku przewidziana została również mała architektura oraz nowe oświetlenie - wylicza Michał Latos, rzecznik olkuskiego magistratu.

- Na zmianie „Czarnej Góry” skorzystali wszyscy zwolennicy aktywnych form wypoczynku - podkreśla Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. - Coraz więcej ludzi aktywnie odpoczywa; biegając, jeżdżąc na rowerze, czy ćwicząc na świeżym powietrzu. Być może otwarcie kompleksu w nowej formie sprawi, że niedalekiej przyszłości właśnie w Olkuszu będziemy świadkami początków pięknych karier sportowych - dodaje gospodarz „Srebrnego Miasta”.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na olkusz.naszemiasto.pl Nasze Miasto