Wicemistrzostwo makroregionu południowego dla Mateusza Lisa z klubu Kyokushin Karate w Bukownie [ZDJĘCIA]

Paweł Mocny
Paweł Mocny
Zawodnik klubu kyokushin Karate w Bukownie zdobył tytuł wicemistrza
Zawodnik klubu kyokushin Karate w Bukownie zdobył tytuł wicemistrza UM Bukowno
W Dukli (woj. Podkarpackie) odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate. Wśród 246 zawodników, którzy wzięli udział w zawodach byli także podopieczni klubu karate z Bukowna. Mateuszowi Lisowi udało się zdobyć tytuł wicemistrza w kategorii kumite juniorów do 60 kilogramów.

W Mistrzostwach Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Kyokushin Karate w Dukli wzięło udział 246 zawodników z 35 klubów. Pośród karateków byli także podopieczni klubu karate z Bukowna.

Mateusz Lis wywalczył drugie miejsce w kategorii kumite juniorów do 60 kilogramów. Róża Stolarczyk natomiast po wyrównanej walce w dogrywce przegrała w walce o wejście do strefy medalowej ze zdobywczynią drugiego miejsca Oliwią Wojtas z Leżajska.

Róża Stolarczyk oraz Mateusz Lis startowali również w konkurencji kata juniorów. Sukcesem było zakwalifikowanie się do tury finałowej, w której uplasowali się ostatecznie tuż za podium zdobywając czwarte miejsca.