Olkuszanki grały w Pucharze Śląska

Jacek Żukowski
SPR Olkusz może wiele zyskać poprzez gry sparingowe z zespołami z ekstraklasy
SPR Olkusz może wiele zyskać poprzez gry sparingowe z zespołami z ekstraklasy fot. Andrzej Banaś
Piłkarki ręczne SPR-u Olkusz mają już za sobą pierwsze mecze w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Uczestniczyły bowiem w turnieju o Puchar Śląska. W dwudniowej imprezie grały zespoły z ekstraklasy polskiej i czeskiej, a olkuszanki były jedynym zespołem reprezentującym I ligę.

W pierwszym spotkaniu uległy chorzowiankom 11:24 (5:10), tylko na początku, nawiązując wyrównaną walkę, było 3:3, potem zaś - 3:10 i po meczu. W kolejnym uległy AZS-owi AWF-owi Wrocław 15:31 (4:18). W meczu z czeskim Sokołem Poruba Ostwa stawką było de facto czwarte miejsce. SPR uległ rywalowi 23:30 (10:18)

Podopieczne Dariusza Olszewskiego dały się zaskoczyć w pierwszej połowie, a potem próbowały odrabiać straty, zniwelowały przewagę do czterech trafień, ale rywalki jednak kontrolowały wynik. Najlepiej wyszła SPR-owi ostatnia potyczka z KSS Kielce, która zakończyła się remisem 22:22 (10:13). Olkuszanki objęły prowadzenie i utrzymały je do przerwy. Bardzo dobre spotkanie rozgrywała Leszczyńska, autorka sześciu trafień. Poważnej kontuzji uległa Monika Pastwa. Niestety, SPR, mimo że na trzy minuty przed końcem miał dwie bramki przewagi, nie utrzymał prowadzenia.

Puchar Śląska wywalczyły wrocławianki, które - podobnie jak Ruch - zgromadziły 6 punktów, ale okazały się lepsze w bezpośrednim starciu ( 22:17).
Trener olkuszanek Dariusz Olszewski pozytywnie ocenił występ swoich podopiecznych.

- Jesteśmy wdzięczni organizatorom za zaproszenie nas na ten turniej - mówi szkoleniowiec. - Występowały w nim drużyny z ekstraklasy, tym większy więc dla nas honor, że zaproszono też I-ligowca. Po tych grach płynie do nas wielka nauka. Mieliśmy niekorzystne wyniki w pierwszym dniu turnieju, natomiast w drugim zagraliśmy już bardzo dobry mecz z Kielcami. Jestem więc zadowolony z występu. Znajdujemy się na innym etapie przygotowań niż rywalki, bo my mamy do ligi jeszcze sześć tygodni, a ekstraklasa startuje już za trzy.

Na tym nie skończyły się mecze olkuszanek. Zagrały one jeszcze w Szczyrku z SMS-em Gliwice, wygrywając 27:25 i 32:22.

Ostre, kontrowersyjne, zabawne.**Czytaj blogi Przemka Franczaka i Pawła Zarzecznego**

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale boicie się zapytać.**Rozmowy w cztery oczy**