Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wolbrom. Rozpoczęły się prace pod budowę ścieżek rowerowych i zagospodarowania terenu wokół Zalewu Wolbromskiego

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Trwają prace zimne przy Zalewie Wolbromskim, wchodząc w skład projektu budowy ścieżek rowerowych w gminie Wolbrom
Trwają prace zimne przy Zalewie Wolbromskim, wchodząc w skład projektu budowy ścieżek rowerowych w gminie Wolbrom Fot. UMiG Wolbrom
Rozpoczęły się pierwsze prace pod budowę ścieżek rowerowych, których długość w gminie Wolbrom osiągnie 23,7 km. Ta wiadomość z pewnością cieszy miłośników „dwóch kółek”. Inwestycja powstaje w ramach projektu „Utworzenia pętli rowerowej oraz infrastruktury turystycznej w powiecie olkuskim”. Wartość inwestycji w gminie Wolbrom to 3,8 mln złotych, z czego 2,45 mln udało się pozyskać ze funduszy unijnych. Nowe trasy rowerowe połączą się ze ścieżką wokół Zalewu Wolbromskiego. Projekt ścieżek rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą wspierała Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą”. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zobaczcie zdjęcia z prac ziemnych przy Zalewie Wolbromskim

Jak podkreślają wolbromscy samorządowcy, rozpoczęcie prac to efekt ponad czteroletnich starań o budowę ścieżek rowerowych przebiegających przez tereny gminy Wolbrom. W ostatnich latach forma czynnego wypoczynku na dwóch kółkach stała się bardzo popularna, więc trzeba podołać wyzwaniu.

- Oczywiście, że same trasy rowerowe to nie wszystko. Wzdłuż nich powstaną wiaty przystankowe, czy punkty wypoczynkowe – informuje burmistrz Wolbromia Adam Zielnik.

Wiadomo, że nie każdy miłośnik rowerowych wycieczek nastawiony będzie na „nabijanie” kilometrów. Podczas rodzinnych wypraw właśnie punkty wypoczynkowe będą dla rodzin okazją spędzenia czasu na łonie natury.
Terenu wokół Zalewu Wolbromskiego, jak i reszta trasa ścieżek posłużą mieszkańcom do codziennych spotkań i wypoczynku bez względu na wiek.

Trzy strefy aktywności wokół Zalewu Wolbromskiego

Teren wokół zalewu o powierzchni prawie 42 tys. metrów kwadratowych podzielono na trzy strefy. Będą tereny o profilu społecznym, czyli zielona plaża, taras wodny, wydzielone miejsca na paleniska oraz wiaty i altany. Planuje się, żeby w sezonie letnim w okolicy mogła działać tzw. mała gastronomia.

Z kolei do strefy aktywności lądowej trzeba zaliczyć trasy dla wrotkarzy (2,4 km), ścieżki dla biegaczy z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu (3 km), trasę spacerową, czy pomost nad mokradłami. To ma być punkt edukacyjny dający możliwość podziwiania naturalnego i dekoracyjnego siedliska wodnego. Pomyślano też o zagospodarowaniu istniejących placów zabaw i siłowni „pod chmurką”.

W terenach aktywności wodnej przewidziano stanowiska dla wędkarzy, pomost do wędkowania i przystań w wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2021 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na olkusz.naszemiasto.pl Nasze Miasto