Przegląd tygodnia z 5.12.2021 w Olkuszu. Najważniejsze wydarzenia od 28.11 do 4.12.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.11 do 4.12.2021
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.11 do 4.12.2021 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olkusza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.11 a 4.12.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ulicami Bukowna przejechał Mikołaj w asyście strażaków z jednostek OSP. Radości było co niemiara [ZDJĘCIA]”?

Przegląd tygodnia: Olkusz, 5.12.2021. 28.11 - 4.12.2021: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Ulicami Bukowna przejechał Mikołaj w asyście strażaków z jednostek OSP. Radości było co niemiara [ZDJĘCIA]

Dzisiaj, 4 grudnia przed południem ulicami Bukowna przejechał Mikołaj. Wspierali go strażacy z OSP Bukowno Stare, OSP Bukowno Miasto i LOK Bukowno. Mikołaj rozdawał prezenty najmłodszym, którzy wyszli na ulice oraz odwiedził pensjonariuszy Domu Seniora "Leśna Polana", których także obdarował upominkami. Radości było co niemiara.

📢 Wypadek w Bolesławiu. Zderzenie trzech samochodów na ul. Głównej. Na miejscu zdarzenia lądował helikopter LPR

Dzisiaj, 4 grudnia, tuż przed godz. 12 na ul. Głównej w Bolesławiu doszło wypadku z udziałem trzech samochodów. Jedna osoba została poszkodowana. Na miejscu zdarzenia był helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu interweniowały służby.

📢 Koronawirus. W powiatach oświęcimskim, wadowickim, chrzanowskim i olkuskim odnotowano w sumie 381 zakażeń i 11 zgonów[RAPORT, 4.12.2021]

Z najnowszego, dziennego raportu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego stanu zakażeń koronawirusem wynika, że w powiatach Małopolski zachodniej: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim minionej doby odnotowano łącznie aż 381 nowych przypadków SARS-CoV-2 i 11 zgonów. W całej Małopolsce stwierdzono 2255 zakażeń i 51 przypadków śmiertelnych, a w skali kraju odpowiednio 25 576 i 502.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 5.12.2021: 28.11-4.12.2021 Olkusz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olkuszu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W Olkuszu włazy kanalizacyjne to małe dzieła sztuki. Upamiętniają ocalenie olkuskich gwarków z katastrofy w kopalni [GALERIA]

Tak pięknych włazów kanalizacyjnych, jak w Olkuszu nie ma nigdzie. Jest na nich płaskorzeźba przedstawiająca ocalenie olkuskich gwarków z katastrofy w kopalni, do której doszło w 1609 roku. Dzisiaj (3 grudnia), dzień przed Barbórką odbyło się uroczyste przekazanie "drzwiczek" do studzienek. Włazy można podziwiać na ulicach Srebrnego Miasta już od dłuższego czasu. Ostatni z nich natomiast został zamontowany przed budynkiem Podziemnego Olkusza właśnie w ramach uroczystości.

📢 Kopalnia Olkusz-Pomorzany przestaje pompować wodę. Ekolodzy ostrzegają przed katastrofą ekologiczną [ZDJĘCIA]

Już za kilka dni (na początku grudnia tego roku) wyrobiska w kopalni Olkusz-Pomorzany mają zostać całkowicie zlikwidowane i zostanie wyłączony system odwadniający. Doprowadzi to do zmniejszenia lub tymczasowego zaniku przepływów w Sztole, Białej i Babie. Tymczasem ekolodzy ostrzegają przed konsekwencjami "wyschnięcia" tych rzek. Zaznaczają, że ich likwidacja może doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Przygotowali więc list otwarty który podpisało już prawie 600 osób. Tylko kto miałby płacić za utrzymywanie nieczynnej kopalni?

📢 Radni miejscy w Olkuszu zagłosowali za zwiększeniem swoich diet i wynagrodzenia dla burmistrza

Podczas XXXII sesja Rady Miejskiej w Olkuszu radni zagłosowali za zwiększeniem wynagrodzeń dla członków Rady Miejskiej oraz pensji burmistrza Romana Piaśnika. Dzięki podwyżkom radni będą otrzymywać prawie dwukrotność tego, co dostawali do tej pory. Nie wszyscy radni jednak byli przychylni tej uchwale.

📢 Pierwszy "dzień zimy" na ulicy 20 Straconych w Olkuszu. Samochód ciężarowy zablokował drogę, po mocnych opadach śniegu

Jednym z głównych tematów rozmów kierowców z Olkusza ubiegłej zimy była blokująca się droga na ulicy 20 Straconych. Nawet kilka razy w tygodniu droga stawała się nie przejezdna ze względu na samochody ciężarowe które w ciężkich zimowych warunkach nie były w stanie wjechać pod górkę. Jak informują kierowcy problem znów się pojawił a to dopiero początek sezonu zimowego.

📢 W powiecie olkuskim 50-letni mężczyzna próbował zaciągnąć dzieci do samochodu. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie

Na jednym z olkuskich forów w portalu Facebook mieszkańcy powiatu olkuskiego ostrzegają się wzajemnie przed mężczyzną, który próbuję zaciągać dzieci do samochodu. Inni natomiast ostrzegają przed onanistą - w Olkuszu w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy również były i takie przypadki. Policja potwierdza, że otrzymała zgłoszenie dotyczące starszego mężczyzny proponującego nieletnim „podwózkę” do domu. Trwa dochodzenie w tej sprawie.

📢 Uczniowie i pedagodzy z Olkusza nagrodzeni podczas targów wolontariatu [ZDJĘCIA]

Podczas tegorocznych targów wolontariatu kapituła konkursu Wolontariusz Roku wybrała zwycięzców w czterech kategoriach. Wyróżnieni zostali zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i średnich. Nagrody otrzymali także pedagodzy.

📢 Kopalnie Brzeszcze i Janina w Libiążu. Przed laty praca górnika była bardzo ciężka i niebezpieczna. Zobaczcie na archiwalnych zdjęciach

Praca w kopalni jest ciężka i niebezpieczna. Dziś jednak dzięki postępowi technologii wygląda zupełnie inaczej. Górnicy pracują w lepszych warunkach, nie do chodzi także do tak poważnych wypadków, katastrof. Jesteście ciekawi, jak przed laty wyglądało wydobycie węgla kamiennego w pobliskich kopalniach, w Brzeszczach i w Libiążu, srebra i ołowiu w okolicach Olkusza czy soli za Krakowem? Jak rosła kopalnia Janina, jak świętowała i żyła górnicza brać? Zobaczcie archiwalne zdjęcia.

📢 W pobliżu targowiska w Olkuszu znaleziono ciało mężczyzny. Trwa śledztwo w tej sprawie [ZDJĘCIA]

Przy torowisku w Olkuszu znaleziony został martwy mężczyzna. Ciało znajdowało się w przyczepie kempingowej w okolicy ulicy Składowej. Na miejscu obecny był prokurator oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Próbują oni ustalić tożsamość i przyczynę zgonu mężczyzny.

📢 13 miesięcy pozostało do likwidacji "kopciuchów", a wciąż jeszcze tysiące pieców truje powietrze w całej Małopolsce

Rok i miesiąc pozostał do wejścia w życie zakazu używania pieców pozaklasowych, czyli tzw. kopciuchów w Małopolsce. Tymczasem szacuje się, że tylko w gminach "obwarzanka" krakowskiego jest ich 21-22 tysiące, a w całym województwie nawet przeszło 200 tysięcy. W Polskim Alarmie Smogowym podkreślają, że wymiana "kopciuchów" musi przyspieszyć, jeśli Małopolska chce wygrać ze smogiem.

📢 Koronawirus, raport 3 grudnia 2021. W Polsce prawie 27 tys. zakażeń SARS CoV-2. Sporo ofiar w zachodniej Małopolsce

Badania laboratoryjne na 3 grudnia 2021 potwierdziły 2236 nowych zakażeń wirusem SARS CoV-2 w Małopolsce. Przy wciąż wysokim przyroście zachorowań na COVID-19 są też ofiary śmiertelne (40). Czterocyfrowe wartości zakażeń w województwach stały się normą. Nie ma wątpliwości, że jesteśmy w szczycie czwartej fali koronawirusa. Choć dane z dnia na dzień minimalnie spadają, to duża jest liczba ofiar. Sporo zachorowań na COVID-19 także w powiatach zachodniej Małopolski. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Punktualnie o 18 zawyły syreny alarmowe. Strażacy z Małopolski i całego kraju wzięli udział w akcji Minuta dla druhów z Czernikowa [ZDJĘCIA]

Strażacy z całej Polski włączyli się do akcji Minuta dla druhów z Czernikowa. Inicjatywa ma na celu oddać hołd druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernikowie, którzy jadąc do pożaru sadzy w kominie zginęli w wypadku drogowym.

📢 Olkusz. Pod galerią Omni (Carrefour) powstał kolejny płatny parking w Srebrnym Mieście [ZDJĘCIA]

Wielu kierowcom Kraków kojarzy się głównie z płatnymi parkingami oraz miejscami, w których zostawić samochód mogą tylko lokatorzy danych bloków mieszkalnych. Do tej pory sytuacja parkingowa w Olkuszu była zupełnie inna niż w stolicy województwa. W Srebrnym Mieście stawianych jest jednak coraz więcej parkomatów.

📢 Zderzenie dwóch samochodów osobowych na osiedlu Słowiki w Olkuszu. Jeden z kierowców został przewieziony do szpitala [ZDJĘCIA]

W Olkuszu na skrzyżowaniu ulicy Nowowiejskiej z ulicą ks. Wyszyńskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia kierowca jednego z nich został przewieziony do szpitala. Doszło także do uszkodzenia ogrodzenia jeden z posesji znajdującej się tuż przy skrzyżowaniu.

📢 Cena choinki 2021. Trzeba będzie łapać się za portfel, kupując świerki, jodły lub sosny od leśników?

Cena choinki na święta 2021 roku w punktach handlowych może być wyższa, podobnie jak wielu innych produktów. Ile zapłacimy za drzewko z Lasów Państwowych? Gdzie kupić jak najświeższą żywą choinkę, by przetrwała Boże Narodzenie i bez problemu wytrwała do Nowego Roku? Nadleśnictwa publikują cenniki choinek 2021. W sprzedaży znajdziemy świerki, jodły czy sosny.

📢 Choinka, lampki i inne świąteczne dekoracje oświetlają już rynek w Olkuszu. Zobacz jak prezentuje się po zmroku [ZDJĘCIA]

Choinka na rynku jest już stałym elementem świątecznego wystroju miasta. Tegoroczne drzewko oświetla już serce Srebrnego Miasta. Pojawiły się także inne elementy bożonarodzeniowego wystroju. Zobacz jak świąteczne dekoracje prezentują się po zmroku.

📢 Weekend w Olkuszu i okolicach. Będą mikołajki, wystawa oraz wiele innych. Weekend od 3 do 5 grudnia [PRZEGLĄD]

W nadchodzący weekend (3-5 grudnia) mieszkańcy Olkusza i okolic mogą wybierać spośród kilku wydarzeń weekendowych. Wśród nich można znaleźć wystawę zdjęć czy wydarzenia związane z mikołajkami.

📢 Koronawirus, raport 2 grudnia 2021. W Polsce prawie 28 tys. zakażeń SARS CoV-2. Rosną też liczby w zachodniej Małopolsce

Badania laboratoryjne na 2 grudnia 2021 potwierdziły 2327 nowych zakażeń wirusem SARS CoV-2 w Małopolsce. Przy coraz wyższym przyroście zachorowań na COVID-19 są też ofiary śmiertelne (50). Czterocyfrowe wartości zakażeń w województwach stały się normą. Nie ma wątpliwości, że jesteśmy w szczycie czwartej fali koronawirusa. Rosną także zachorowania na COVID-19 także w powiatach zachodniej Małopolski. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Min Błaszczak na ceremonii powitania Polski w Eurokorpusie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie