Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pijani kierowcy na drogach powiatu olkuskiego w noworoczny weekend. Policyjny bilans

Monika Pawłowska
Monika Pawłowska
Pijanych kierowców niestety nie brakuje.
Pijanych kierowców niestety nie brakuje. Arch. policja
Osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myślą o tym, jak poważne zagrożenie powodują w ruchu drogowym. Chcąc zapobiec takim zdarzeniom, olkuscy policjanci podejmują działania, mające na celu niedopuszczenie do ruchu kierowców, którzy jeżdżą na „podwójnym gazie”. W weekend na przełomie roku zatrzymali kilku kierowców pod wpływem alkoholu.

31 grudnia w miejscowości Krążek policjanci zatrzymali do kontroli  drogowej 42-latka, który kierował  skodą. Mężczyzna miał 3,4 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Następnego dnia w Bukownie na ul. 1 Maja zatrzymano kierowcę renault.

- Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca ma ok. 2,7 promila

– informuje Katarzyna Matras, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. - Z kolei 2 stycznia na ul. Mostowej kierowca renault laguny stracił panowanie nad pojazdem,  uderzył w przydrożne drzewo, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko jednak ustalili kierującego i udali się do jego miejsca zamieszkania. Jak się okazało, 38-letni kierowca renault był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości, wykazało u niego 2 promile alkoholu - dodaje.

Kolejny pijany kierowca został zatrzymany 3 stycznia w Wierzchowisku. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Mężczyzna prowadził swój pojazd, mając ponad 1,6 promila alkoholu.

W poniedziałek 4 stycznia na ul. Długiej w Bukownie zatrzymano 40-letniego kierowcę toyoty. Mężczyzna kierował samochodem po pijaku. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca na „podwójnym gazie” nie jest bezkarny,  grożą mu poważne konsekwencje prawne i finansowe. Może być on również przyczyną tragedii na drodze.

- Kierowca, który prowadzi samochodów w stanie nietrzeźwości, podlega karze pozbawienia wolności, a sąd orzeka wobec niego środek karny, jakim jest zakaz prowadzenia pojazdów

– informuje Katarzyna Matras. - Dodatkowo taki kierowca musi uiścić świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości – dodaje.

FLESZ - Co zdrożeje w 2021 roku?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na olkusz.naszemiasto.pl Nasze Miasto