Olkusz: na szkolnym basenie walczyło 174 uczniów

Monika Pawłowska
Basen w Szkole Podstawowej nr 2 w Olkuszu aż kipiał od adrenaliny. Właśnie tu odbyły się IV Amatorskie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup 2010. Liczba uczestników zaskoczyła organizatora imprezy, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

W ubiegłym roku w zawodach wystartowało 155 osób. Tym razem było ich aż 174. Wśród pływaków byli nie tylko mieszkańcy powiatu olkuskiego, ale także goście ze Śląska i Krakowa. Zawody były eliminacjami regionalnymi i jednocześnie mistrzostwami województwa małopolskiego.

Wśród najmłodszych pływaczek wygrała Natalia Podgórska z Bukowna, a w grupie chłopców na podium stanęli olkuszanie: Jakub Kluczewski i Adam Szymanek. W kategorii uczennic klas I-III trzy olkuszanki zajęły wysokie miejsca - Emilia Kowal była druga, Wiktoria Szymanek czwarta, a Anna Maria Kluczewska piąta.

Olkusz: to już koniec bloków w systemie TBS?

W tej samej grupie wiekowej chłopców zwyciężył Mikołaj Synowiec przed Adrianem Mielczarkiem. Olaf Szyncel uplasował się na czwartej lokacie, a Wawrzyniec Sioła na siódmej. Wszyscy chłopcy są z
Olkusza. Dominika Barczyk z Olkusza zajęła drugie miejsce w gronie uczennic klas III-IV. W kategorii gimnazjalistek najwyższe noty z Olkuskiego zajęły dziewczyny z Klucz: Joanna Stawiarska i Patrycja Łowas. Filip Sibielak z Żurady zajął drugie miejsce w grupie gimnazjalistów. Wszystkim pływakom gratulujemy.

Wybierz małopolską miss internetu. Zobacz zdjęcia**pięknych dziewczyn!Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl:**Zagadkowa śmierć za granicą