Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Olkusz. Mieszkańcy Srebrnego Miasta kochają to miejsce. Zobacz, jak wygląda Dolinka na Osiedlu Młodych z lotu ptaka!

Paweł Mocny
Paweł Mocny
Dolinka na Osiedlu Młodych z lotu ptaka
Dolinka na Osiedlu Młodych z lotu ptaka Denis Łaskawiec
Jednym z ulubionych miejsc olkuszan jest park Dolinka znajdujący się na Osiedlu Młodych. Plac zabaw, siłownia pod chmurką, plac do street workoutu, rolkostrada, boiska i wiele innych atrakcji przyciągają tam wielu miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zobacz, jak wygląda Dolinka na Osiedlu Młodych z lotu ptaka!

Zobacz, jak wygląda Dolinka na Osiedlu Młodych z lotu ptaka!

Dolinka zmieniła się nie do poznania!

Jeszcze nie tak dawno temu popularna Dolinka była po prostu pasem zieleni z chodnikiem. W tamtych czasach teren był dość zaniedbany. Nie brakowało tam chaszczy, w których osoby pijące alkohol urządzały sobie imprezy.

Wszystko zmieniło się za sprawą radnego Rady Miejskiej Wojciecha Ozdoby. Samorządowiec wyszedł bowiem z inicjatywą rewitalizacji terenu.

Realizacja pomysłu radnego ruszyła w marcu 2019 roku. Wielkie przedsięwzięcie udało się zrealizować między innymi dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji.

Prowadzone w Dolince prace trwały dwa lata. W ich zakres wchodziło między innymi: wykonanie ścieżki rowerowej, rolkostrady, chodników, parkingu, boiska wielofunkcyjnego z trybunami, boiska z nawierzchnią trawiastą, siłowni, placu do ćwiczeń street workout, placu zabaw, miejsc wypoczynkowych oraz pierwszego w powiecie olkuskim ogrodzonego wybiegu dla psów. Teren parku został także oświetlony, odwodniony oraz objęty monitoringiem.

To nie wszystko. W zrewitalizowanej Dolince znalazły się także mniejsze obiekty takie jak: stojaki rowerowe, stoły do szachów, ławki oraz kosze na śmieci. Zadbano także o zieleń. W miejsce brzydkich chaszczów zasiano trawniki oraz posadzono drzewa, krzewy i kwiaty.

Od tamtej pory Dolinka jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc do spędzania wolnego czasu w Olkuszu.

Dzisiaj park jest ważnym miejscem dla mieszkańców Osiedla Młodych i okolic. Oprócz turniejów sportowych można tam przyjść na przykład na świąteczne spotkania z Mikołajem. Jeżeli już mowa o zimowych atrakcjach Dolniki to nie sposób nie wspomnieć o sankach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie przyjechał do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olkusz.naszemiasto.pl Nasze Miasto