Olkuski Turniej Szachowy o kategorię. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim

Małgorzata Gleń
Olkuski Turniej Szachowy o kategorię, kwiecień 2023
Olkuski Turniej Szachowy o kategorię, kwiecień 2023 MOK Olkusz
15 kwietnia odbył się w MOK w Olkuszu Indywidualny Turniej Szachowy o kategorię. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie sześciu rund, czas gry to 30 minut na zawodnika.

W zawodach uczestniczyło 54 szachistów, rywalizacja odbywała się w trzech grupach: I- do lat 10; II- do lat 12; III- do lat 16.

3/6

Grupa liczyła 18 zawodników, z czego czterech zdobyło V kategorię szachową.

4/6

Grupa liczyła 11 zawodników, z czego zwycięzca zdobył IV kategorię szachową, pięciu zdobyło V kategorię.

Do lat 16

• 1) Klich Mateusz

5,5/6

• 2) Kordaszewski Kacper 5/6

• 3) Skalski Marcin

5/6

Była to najliczniejsza grupa, liczyła 25 zawodników, z czego zwycięzca uzyskał IV kategorię szachową, a 16 zdobyło kategorię V.

Turniej prowadzili doświadczeni sędziowie: Martin Surman i Marian Twardoń.

Rywalizacja odbywała się w sportowej atmosferze, zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, medalami i dyplomami. Każdy z nienagrodzonych uczestników otrzymał medal za uczestnictwo.