Olbrzymie dofinansowanie na remont dla strażaków w Gorenicach

RED
Ponad 2,5 miliona złotych dofinansowania na rozbudowę budynku OSP wraz z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej na cele społeczne w Gorenicach otrzymała Gmina Olkusz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Projekt Gminy Olkusz znalazł się na pierwszym miejscu, zyskując najwyższą ocenę spośród wszystkich, które otrzymały dofinansowanie. Wartość wszystkich zaplanowanych prac to ponad 3,6 miliona złotych

Projekt Gminy Olkusz o nazwie Rozbudowa budynku OSP wraz z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej na cele społeczne w Gorenicach w gminie Olkusz zakłada wykonanie 3 obiektów inwestycyjnych wraz z dostosowaniem ich do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Stworzenie strefy rekreacyjnej przy budynku Szkoły Podstawowej od strony północnej. Pojawią się elementy małej architektury z kręgiem ogniskowym, ławkami, koszami na śmieci oraz zacienionym miejscem odpoczynku dla dzieci przy placu zabaw w postaci drewnianej altany. Wykonane zostanie także ogrodzenie oraz ciągi piesze. Ponadto, w ramach tej inwestycji przewidziano nowe nasadzenia drzew.

Zagospodarowanie terenu przy stadionie sportowym, z wydzieleniem miejsca pod siłownię zewnętrzną z urządzeniami. Zostanie ułożona nowa, bezpieczna nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego, a także powstanie nowa infrastruktura towarzysząca, w tym: bramki aluminiowe, słupki do siatkówki, słupki do tenisa oraz kosze do koszykówki. Planowana jest również rozbudowa oświetlenia całego terenu rekreacyjnego w technologii LED i budowa ogrodzenia boiska wielofunkcyjnego, chodnika, monitoringu i siedzisk.

Rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku oraz instalacji wewnętrznych remizy OSP w Gorenicach wraz z częściową rozbiórką istniejącego budynku. Prace zakładają powstanie drugiego segmentu murowanego, niepodpiwniczonego, piętrowego z dachem wielospadowym o konstrukcji krokwiowo – jętkowym. Rozbudowa powiększy salę spotkań i zabaw oraz pozwoli na wprowadzenie do obiektu nowych funkcji, m.in. świetlicy dla Koła Gospodyń Wiejskich oraz świetlicy dla młodzieży.

Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na poszerzenie oferty łączącej mieszkańców, rozwijającej kreatywność dzieci i ich rodzin, m.in. poprzez organizację imprez okolicznościowych, wzbogacenie oferty sportowej oraz umożliwi integrację międzypokoleniową. Zastosowane rozwiązania techniczne zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców, korzystających z rewitalizowanych obiektów, oraz funkcjonalność obiektów użyteczności publicznej.
Planowane jest, by prace związane z realizacją projektu w Gorenicach rozpoczęły się w drugim kwartale tego roku. Ich zakończenie oraz rozliczenie finansowe całego projektu, wyznaczono na czerwiec 2022 roku.

Wartość całego projektu Rozbudowa budynku OSP wraz z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej na cele społeczne w Gorenicach w gminie Olkusz wynosi 3 605 140,06 zł, z czego blisko 2,5 mln pochodzi z dofinansowania.

Źródło: UMiG

WIDEO: Krótki wywiad

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie