Dni Bukowna 2015. XIII Ogólnopolski Bieg Uliczny [ZDJĘCIA]

Amadeusz Calik
Dni Bukowna 2015. Już po raz trzynasty w Bukownie zorganizowano Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Bukowna. W tegorocznych zawodach wzięło udział ponad 440 osób z Polski, Ukrainy oraz Szwecji, lecz triumfatorami stali się goście z Ukrainy.

Dni Bukowna 2015. XIII Ogólnopolski Bieg Uliczny

Zawodnikom sprzyjała pogoda. Musieli oni pokonać 10 kilometrowy odcinek obejmujący stadion Mosiru, ulicę Zelka, 1-Maja, Kościuszki, Marki i Reymonta.

Najlepszy okazał się Vasil Koval z Ukrainy, który ukończył bieg z czasem 30:26, drugie miejsce zajął Sergil Okseniuk (30:33), a trzecie Dmytro Didovodiuk (30:52). Tuż za podium uplasował się polski zawodnik – Adam Czerwiński z Krakowa, pokonując trasę w 31 minut i 24 sekundy.

Dni Bukowna 2015: Dominika Gawęda i Blue Cafe porwali publiczność! [ZDJĘCIA]

Dni Bukowna 2015: kabaret Smile i występy artystyczne [ZDJĘCIA]

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Nataliia Batrak z Ukrainy z czasem 35:17, drugie miejsce należało do OleksandryOlinyuk (36:22), a na trzecim miejscu znalazła się Natalia Olinyuk z Nowomoskowska z czasem 37:28.

Organizatorzy przyznali nagrody pieniężne i rzeczowe w klasyfikacji generalnej mężczyzn oraz kobiet, a także w 6 kategoriach wiekowych dla mężczyzn i 4 kategoriach wiekowych dla kobiet. Upominki otrzymali też najlepsi mieszkańcy Bukowna,osoby niepełnosprawne oraz najstarszy uczestnik biegu.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe