Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wolbrom. Boisko treningowe Przeboju już gotowe. Koszt inwestycji to 444 tysiące złotych. Inwestycję wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Boisko treningowe Przeboju Wolbrom jest już oddane do użytku. To największa inwestycja na obiekcie przy Leśnej od ponad dekady. W tle widać obiekty klubowe zlokalizowane wokół głównej płyty boiska.
Boisko treningowe Przeboju Wolbrom jest już oddane do użytku. To największa inwestycja na obiekcie przy Leśnej od ponad dekady. W tle widać obiekty klubowe zlokalizowane wokół głównej płyty boiska. Fot. UMiG Wolbrom
Boisko treningowe Przeboju Wolbrom jest już gotowe. To pierwsza ważna inwestycja od czasów świetności pierwszej drużyny seniorskiej, czyli pięcia się w piłkarskiej hierarchii od czwartej poprzez trzecią, aż do drugiej ligi, a od tamtej pory minęła ponad dekada. Wartość inwestycji to 444 tysiące złotych, z czego 205 tys. zł pozyskano z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Prezes klubu Dariusz Gorgoń pozyskał na ten cel dofinansowanie ministerialne. Drugie tyle wydano z kasy samorządowej. Nie po raz pierwszy okazało się, że w Wolbromiu bardzo dobrze układa się współpraca klubowych działaczy z lokalnym samorządami. Tak też było w czasach świetności seniorskiej drużyny.

- Głównym zadaniem remontu była wymiana nawierzchni boiska z naturalnej na sztuczną – wyjawia prezes Przeboju Dariusz Gorgoń, zaznaczając, że to jest atut w okresie zimowym, kiedy dostęp do naturalnych boisk jest ograniczony, a trzeba się dobrze przygotować do wiosennych zmagań.

Przed laty Przebój mocno inwestował w infrastrukturę obiektu

Sternik wolbromian podkreśla, że dla klubu jest to pierwsza ważna inwestycja od czasów świetności pierwszej drużyny seniorskiej, czyli pięcia się w piłkarskiej hierarchii od czwartej poprzez trzecią, aż do drugiej ligi, a od tamtej pory minęła ponad dekada. Lata świetności Przeboju przypadają na pierwsze dziesięciolecie XXI wieku. Ostatnia, ważna inwestycja na stadionie przy ulicy Leśnej, była w 2010 roku na półfinał mistrzostw Europy amatorów Regions Cup, więc ówczesne władze klubu pozyskały pieniądze nie tylko z miasta, ale także z województwa, na dostosowanie obiektu do przeprowadzenia międzynarodowej imprezy. Dzięki przeprowadzonym wówczas modernizacjom Przebój zyskał międzynarodowy certyfikat, pozwalający mu organizować międzynarodowe mecze kobiece czy drużyn juniorskich, z czego zresztą korzystał.

Nowe boisko pozwoli na oszczędność czasu i pieniędzy

Teraz inwestycja jest mniejszego kalibru, ale jakże potrzebna dla klubu. Boisko ze sztuczną nawierzchnią, choć o wymiarach „orlika”, będzie bardzo przydatne zwłaszcza w zimowym okresie przygotowawczym, kiedy trudno o przeprowadzenie treningu typowo piłkarskiego w naturalnych warunkach.

Do tej pory na sztuczne boisko o takich samych wymiarach, jakie Przebój ma teraz własnym obiekcie, musiał dojeżdżać poza Wolbrom, więc oszczędzi nie tylko na wynajmie, ale także kosztach dojazdu na obiekt.

Nowy obiekt został oddany do użytku przed zakończeniem 2020 roku, bo właśnie w starym roku trzeba było wykorzystać ministerialne wsparcie.

Przypomnijmy, że po jesieni sezonu 2020/21 Przebój Wolbrom jest na 4. miejscu w grupie pierwszej krakowskiej klasy okręgowej, mając na koncie 26 punktów. Do lidera, TS Węgrzce, traci 11 „oczek”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olkusz.naszemiasto.pl Nasze Miasto