Tygodniowy przegląd prasy (Olkusz, 5.04-11.04.2020), poznaj najważniejsze informacje z Olkusza

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olkusza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olkusza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olkusza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.04 a 11.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Małopolsce. 10. śmiertelna ofiara koronawirusa w Małopolsce, 485 zakażonych [WIECZORNE DANE]”?

Przegląd tygodnia Olkusz od 5.04 do 11.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w Małopolsce. 10. śmiertelna ofiara koronawirusa w Małopolsce, 485 zakażonych [WIECZORNE DANE]

W Małopolsce stwierdzono w sobotę w sumie 33 kolejne przypadki zakażeń koronawirusem (łącznie 485), po południu poinformowano też o dziesiątej ofierze śmiertelnej COVID-19 z regionu. To 69-letnia mieszkanka powiatu bocheńskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

📢 Powiat olkuski. Moblinie poświęcili pokarmy na stół wielkanocny

Wielka Sobota to dzień święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Wiadomo, że w dobie epidemii koronawirusa wierni nie mogli udać się do swoich świątyń. Jednak w parafiach kościoła polskokatolickiego, czyli pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukownie oraz pw. św. Barbary w Krzykawie-Małobądzu, zdecydowali się na mobilne święcenie. Zobaczcie galerię.

📢 Wolbrom. MOPS przekazał paczki żywnościowe dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych

W związku z nadzwyczajną sytuacją spowodowaną zagrożeniem epidemiologicznym, MOPS Wolbrom wznowił w kwietniu wydawanie żywności w ramach programu FEAD. Wszystko w trosce zapewnienia dostępu do podstawowych artykułów żywnościowych osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym.

Tygodniowa prasówka 5.04-11.04.2020 Olkusz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olkuszu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Podhale: Góralskie memy. Zobacz, jakie poczucie humoru mają górale! Oto najlepsze góralskie memy 11.04.

Góralskie memy są jeszcze odrobinę niedoceniane w polskim internecie. Ale już my nad tym popracujemy! Jeśli połączymy góralską gwarę, poczucie humoru oraz samą formę, jaką jest żartobliwa grafika w postaci mema, otrzymujemy wybuchową mieszankę, która każdemu poprawi humor. Zobacz najlepsze i najbardziej zabawne góralskie memy! Hej!

📢 Olkusz na starej fotografii, czyli sentymentalna podróż do przeszłości

To będzie sentymentalna podróż w przeszłość, czyli Olkusz na starej fotografii. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądało Srebrne Miasto przed 1914 rokiem, przejdź do galerii.

📢 Przedświąteczny szał zakupów w Olkuszu. Długie kolejki przed sklepami [ZDJĘCIA]

Długie kolejki od samego rana już od kilku dnia ustawiają się nie tylko pod supermarketami, ale również mniejszymi sklepami osiedlowymi. To oznacza jedno, że do świat Wielkanocnych pozostało coraz mniej czasu i to ostatni dzwonek, by zrobić zakupy.

📢 Jak zrobić maseczkę higieniczną w domu bez szycia? Proste sposoby na bawełnianą maseczkę ochronną

W związku z nowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, od 16 kwietnia 2020 nie będzie można opuścić domu bez zasłoniętych ust i nosa. Czy to oznacza, że trzeba kupić profesjonalne maseczki ochronne, których i tak brakuje na rynku? Zupełnie nie. Sposobów na wykonanie domowej maseczki jest wiele. By ją zrobić, nie trzeba nawet używać igły i nici. Jak wykonać domową maseczkę higieniczną?

📢 Wojna religijna w powiecie olkuskim? Poszło o święcenie pokarmów

W ciągu kilku ostatnich dni ks. Tadeuszowi Budaczowi z parafii p.w. św. Barbary w Krzykawie - Małobądzu (pow. olkuski) przybyło wielbicieli i nowych "owieczek". To ksiądz kościoła polskokatolickiego. Nie w smak to części duchownych rzymskokatolickich.

📢 Katastrofa w Smoleńsku - kim były ofiary? Przedstawiamy ich sylwetki w 10. rocznicę katastrofy [10.04.2020]

Dziś mija 10 lat od katastrofy smoleńskiej - wydarzenia, które na zawsze zmieniło oblicze polskiej polityki. O 8.41 czasu środkowoeuropejskiego letniego 10 kwietnia 2010 r. na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj doszło do katastrofy – piloci próbowali wylądować w warunkach gęstej mgły, przy widzialności mniejszej niż 500 metrów. Samolot uderzył w drzewa i – obrócony – zderzył się z ziemią. Na pokładzie Tupolewa-154 przebywało 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński, pierwsza dama Maria Kaczyńska, przedstawiciele Sejmu, Senatu i Wojska Polskiego. Nikt nie przeżył katastrofy. W galerii przedstawiamy sylwetki ofiar.

📢 Oszuści i naciągacze ścigani przez małopolską policję

Uważajcie na tych ludzi! Małopolska policja szuka ich za oszustwa. Wciąż są na wolności. Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy wiedzą, gdzie mogą przebywać. Przejdźcie do GALERII i zobaczcie zdjęcia, nazwiska i rysopisy Małopolan poszukiwanych za oszustwa.

📢 Kibice kontra koronawirus. Jak sympatycy polskich klubów pomagają potrzebującym?

Koronawirus. Choć polscy kibice nie mogą odwiedzać stadionów, ani oglądać ukochanych drużyn w akcji, nie próżnują! Przed Wami mnóstwo przykładów świetnej postawy. Kibice klubów z całego kraju pomagają potrzebującym w dobie epidemii. Sprawdźcie!

📢 Małopolska zachodnia. Ekologia zeszła na dalszy plan. Zużyte rękawiczki walają się gdzie popadnie [ZDJĘCIA]

W obliczu pandemii koronawirusa ekologia zeszła na dalszy plan. Do łask wróciły foliowe, jednorazowe reklamówki i woreczki. Wyjście na zakupy nie może również odbyć się bez zabrania jednorazowych rękawiczek. Co później dzieje się z nimi? Sami zobaczcie.

📢 Olkusz, Libiąż. Maseczki nosi libiąski Uśmiech i olkuskie gwarki. Od przyszłego czwartku wszyscy je musimy zakładać

Rzeźby już noszą maseczki. Olkuskie gwarki oraz rycerz i libiąski Uśmiech dają przykład mieszkańcom. Od kolejnego czwartku (16 kwietnia) wszyscy, którzy będą wychodzić na zewnątrz też będą musieli je zakładać. Maseczki będą obowiązkowe.

📢 Olkusz. Zmarła Bożena Szczygieł-Gruszyńska, założycielka Muzeum Afrykanistycznego

Wieku 90 lat zmarła Bożena Szczygieł-Gruszyńska. Była niezwykle zasłużona dla Olkusza. Dzięki darowiźnie poczynionej w 1971 roku przez państwa Bogdana i Bożenę Szczygłów powstało Muzeum Afrykanistyczne w Olkuszu, jedna z najciekawszych placówek muzealnych w Polsce, prezentujących kulturę i sztukę Czarnego Lądu.

📢 Kpili z koronawirusa, narażali innych. Będą kary!

Po naszej interwencji policja wszczęła śledztwo w sprawie szokujących transmisji internetowych, w których m.in. mówiono, że koronawirusa nie ma i kpiono z zakazów związanych z pandemią. Trzem osobom z Białegostoku grożą surowe kary. Wiadomo już jakie zarzuty mogą im zostać postawione.

📢 Koronawirus. Policyjne kontrole... nawet na obrazach znanych mistrzów. Zobacz te przeróbki!

Artysta Jarek Kubicki stworzył serię obrazów, w których wykorzystał dzieła znanych mistrzów. Trochę je tylko... przerobił. Na obrazy wkradli się... polscy policjanci. Kontrolują, spisują, sprawdzają, łapią - tych, którzy są podejrzani o złamanie zakazów nałożonych w związku z walką z koronawirusem. Kary mogą się spodziewać m.in. klienci restauracji ze słynnego obrazu Edwarda Hoppera "Nocne jastrzębie" czy nawet postać z "Krzyku" Edvarda Muncha. A kary, wiadomo, są srogie - od 500 do nawet 30 tys. zł! W kolejnej serii dzieł Jarek Kubicki odnosi się do kwestii kwaranntany i akcji "Zostań w domu". Tu postacie ze znanych obrazów, zamknięte w mieszkaniach, patrzą przez okna "swoich" domów.

📢 Każdy mieszkaniec gminy Olkusz otrzyma maseczki ochronne

Po zakupie respiratora i dofinansowaniu zakupu środków ochrony osobistej dla olkuskiego szpitala oraz odkażaniu przystanków, przyszedł czas na kolejną inicjatywę burmistrza Romana Piaśnika, mającą na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Po świętach wielkanocnych do każdego domu i mieszkania na terenie Miasta i Gminy Olkusz zostaną dostarczone maseczki wielorazowego użytku.

📢 Olkusz nie wymarł. Ludzie wracają na ulice. Zakazy nie odstraszają ich [ZDJĘCIA]

Osoby, które od kilku dni nie wychodziły z domów mogą być nieco zdziwione, gdy przyjdzie im przespacerować się ulicami Olkusza. Wydawać by się mogło, że kolejne obostrzenia i zakazy dotyczące przemieszczania się i zamknięcie punktów usługowych oraz części sklepów sprawią, że na ulicach będą pustki. Tak jednak wcale nie jest. Olkusz nie wymarł, a wręcz przeciwnie - gdyby nie maseczki na twarzach wielu ludzi i rękawiczki na rękach, to nie było by wielkiej różnicy z przedświątecznym okresem ub. roku.

📢 Te panoramy zapierają dech w piersiach. Punkty widokowe dla odważnych

Klimat nie sprzyja podróżom - większość popularnych celów turystycznych świeci pustkami. Dotyczy to też punktów widokowych - nawet tych najpiękniejszych. Na szczęście dzięki internetowi możemy zobaczyć fiordy, oceany i góry. Zobacz najpiękniejsze widoki, które na co dzień dostępne są tylko dla najodważniejszych podróżników.

📢 Olkusz. Pogoda zachęca mieszkańców do spacerów, ale zostań w domu. 16 interwencji wynikających z łamania zakazów w czasie epidemii

Pogoda zachęca do spacerów, ale trzeba pamiętać, że wciąż obowiązują zakazy poruszania się po mieście w związku z panującą epidemią koronawirusa. Nie wszyscy stosują się jednak do przepisów, dlatego olkuscy policjanci we wtorek, 7 kwietnia 2020 roku, musieli interweniować aż w 16 przypadkach.

Śmiercionośny wybuch w Bejrucie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3