Jerzy Filipiuk
Trzy medale - po jednym z każdego kruszcu - zdobyli przedstawiciele małopolskich klubów w Pucharze Polski juniorek i juniorów w judo, który odbył się w Sochaczewie.

Na najwyższym stopniu podium stanął Krzysztof Klimkiewicz (UKS Judo Kraków), który triumfował w kat. 66 kg (z udziałem aż 27 zawodników). Stoczył cztery walki, wszystkie wygrywając przed czasem (ippon); w finale pokonał Szymona Szymańskiego (UKJ Yuko Józefów). Potwierdził wysoką formę, jaką ostatnio prezentuje. Tydzień wcześniej w Opolu podczas mistrzostw Polski seniorów sprawił miłą niespodziankę, zdobywając brązowy medal, choć debiutował w seniorskich zmaganiach.

Po pucharowe srebro sięgnęła Olimpia Wątorek (MOSiR Bochnia), która zajęła drugie miejsce w kat. 57 kg (startowało 11 zawodniczek). W półfinale pokonała przed czasem Olgę Jarmuż (Akademia Judo Poznań), a w finale uległa Julii Bulandzie (Czarny Bytom). Watorek, od pół roku trenująca w UKS Judo Kraków, urodziła się w 2003 roku, a kat. juniorek to dziewczyny urodzone w latach 2001-2003. W swym debiucie w MP seniorek w Opole zajęła wysokie, piąte miejsce.

Brązowy medal w PP wywalczyła Natalia Sałek (UKS Judo Wolbrom), która była trzecia w kat. 70 kg (rywalizowało zaledwie 7 judoczek). Rywalizowała ze starszymi koleżankami jako juniorka młodsza. Trzy walki przegrała, jedną - z Marceliną Romaniuk (Akademia Judo Poznań) - wygrała. Blisko zdobycia medalu był jej kolega klubowy Kuba Bustelny, który w kat. 55 kg (z udziałem 8 zawodników) zajął piątą lokatę; przegrał w repasażach w walce o brąz z Marcelem Derkaczem (UKJ Ryś Warszawa).