Przegląd tygodnia w Olkuszu, najważniejsze wydarzenia od 7.06 do 13.06.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Olkusza nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Olkusza nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olkusza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 7.06 a 13.06.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Otwarte kąpieliska w Olkuszu i okolicy 14.06.2020. Sprawdź, gdzie możesz korzystać z kąpielisk”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Olkusz od 7.06 do 13.06.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Otwarte kąpieliska w Olkuszu i okolicy 14.06.2020. Sprawdź, gdzie możesz korzystać z kąpielisk

Które kąpieliska są otwarte w Olkuszu 14.06.2020? Szukasz miejsca, w Olkuszu, gdzie można spędzić czas na świeżym powietrzu? Kąpieliska w Polsce są otwarte od 1 czerwca do 30 września. Czy rozpoczął się już sezon na Twoim ulubionym kąpielisku w Olkuszu?Sprawdź, czy znajdziesz je na naszej liście. Sprawdź, jakich warunków można się spodziewać na kąpieliskach w Olkuszu. Podajemy ważne informacje dotyczące kąpielisk w Olkuszu. W kąpielisku można się schłodzić w upalny dzień. Sprawdź w naszej liście, gdzie można korzystać z kąpieliska w Olkuszu.

📢 Co podrożało, a co potaniało w czasie pandemii koronawirusa? Sprawdź nasze zestawienie

Pandemia koronawirusa sprawiła, że ceny niektórych towarów znacznie wzrosły, jak np. lekarstw, maseczek ochronnych czy drożdży. Bardzo potaniało natomiast paliwo - za litr benzyny 95 można było zapłacić poniżej czterech złotych. Sprawdź, co jeszcze podrożało, a co potaniało, przechodząc do kolejnych zdjęć w galerii.

📢 Powstał film dokumentalny o Tadeuszu Pietrzykowskim, legendarnym polskim bokserze z KL Auschwitz

W niedzielę 14 czerwca, w 80. rocznicę deportacji pierwszego transportu polskich więźniów do KL Auschwitz będzie można zobaczyć on-line film dokumentalny o bokserze Tadeuszu Pietrzykowskim, numer obozowy 77, który na obozowym ringu pięściami wywalczył sobie życie. Reżyserem filmu „Auschwitz, boks i chleb” jest Gabriela Mruszczak.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo Tab2 A10-70L 16GB LTE Niebieski (ZA010086PL)


Samsung Galaxy Tab S2 9,7" 32GB Wi-Fi Czarny (SMT810NZKEXEO)


Tygodniowa prasówka 7.06-13.06.2020 Olkusz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olkuszu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Najlepsi lekarze rodzinni i pediatrzy w Olkuszu według Google

Lekarz rodzinny, pediatra… to największy skarb. Zwłaszcza kiedy człowiek staje się rodzicem, zmienia miejsce zamieszkania i zupełnie nie wie, gdzie się udać. Podpowiadamy razem z Google.

📢 Odwiedziliście już te miejsca? Warto! Idealne na weekendowy odpoczynek

Wakacje, piękna pogoda… warto zamknąć drzwi na klucz i ruszyć po przygodę. W naszym regionie nie brakuje miejsc, które warto odwiedzić. Czasem wystarczy pokonać zaledwie 50 km, by znaleźć idealne miejsce dla siebie z rodziną. Podpowiadamy, gdzie można odpocząć, zrelaksować się i „naładować akumulatory”, czasem nacieszyć oczy pięknymi widokami, architekturą, albo aktywnie spędzić czas.

📢 Ołtarz na Boże Ciało pod plakatami z Andrzejem Dudą

W Krzeszowicach (Małopolska) wrze. Jedni się śmieją, drudzy oburzają. Jeden z ołtarzy na Boże Ciało został umiejscowiony pod plakatami wyborczymi z Andrzejem Dudą, które wiszą na kamienicy, gdzie swoje biuro poselskie na Prawo i Sprawiedliwość.

📢 Kemping w stylu retro. Tak wypoczywało się w czasach PRL [ZDJĘCIA]

Przyczepa - kultowy model N126 - uchodziła za luksus, o kamperach nikt nawet nie śnił. Namioty były ciężkie, a ich rozkładanie przypominało zajęcia w szkole przetrwania. Domki były wielkości znaczka pocztowego. A jednak nikt nie narzekał na wakacje na kempingach, ba, wiele osób te zdjęcia obejrzy z łezką wzruszenia w oku. Przenosimy Was w czasie, do lat 60. i 70. XX wieku. Głęboki PRL. Jak Polacy spędzali wtedy wakacje? Trochę jak w czasach pandemii - w kraju, bo o urlopie zagranicznym, choć z nieco innych niż dziś powodów, mało kto myślał. Czy teraz wróci boom na kempingi i pola namiotowe?

📢 Dzikie zwierzęta, które możesz spotkać pod... własnym domem

Dzikie zwierzęta na ogół boją się ludzi i starają się ich unikać, jednak coraz częściej można je spotkać blisko naszych domów. W naszej galerii zobaczycie takie przypadki z powiatu wadowickiego, oświęcimskiego, olkuskiego i chrzanowskiego.

📢 Nowe kąpielisko w Małopolsce. Plaża jak nad Bałtykiem! Może warto zaplanować tam wyjazd?

Jedna z największych plaż w Małopolsce powstała na terenie urokliwego kompleksu Kuter Port Nieznanowice. To pierwsze strzeżone kąpielisko w gminie Gdów i trzecie w powiecie wielickim. Jednocześnie będzie mogło wypoczywać tam ok. 3000 osób. Otwarcie ośrodka jest planowane z początkiem tegorocznych wakacji.

📢 Aktualne oferty pracy w powiecie olkuskim. Zobacz gdzie i ile można zarobić

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Olkuszu systematycznie pojawiają się nowe oferty pracy. Sprawdzaliśmy co aktualnie ma do zaoferowania olkuski pośredniak. Jakich rąk do pracy brakuje w powiecie? W galerii publikujemy listę poszukiwanych pracowników.

📢 Trasa Wolbromska. Droga potrzebna, ale budząca kontrowersje

Trwa projektowanie trasy Wolbromskiej, czyli wylotowej trasy szybkiego ruchu z północy Krakowa w stronę Zielonek. W skali całego miasta inwestycja jest potrzebna, zwłaszcza że połączy się z północną obwodnicą Krakowa, jednak jej przebieg w mieście cały czas budzi wątpliwości. Wszystko wskazuje bowiem, że trasa "przepołowi" spory obszar, czynią kilka ulic ślepymi. W całej sprawie zabrakło konsultacji, zwłaszcza dla części krakowskiej.

📢 Polska otwiera granice. Ale połowa Europy nie wpuści do siebie Polaków!

Polska otwiera w sobotę granice z Unią Europejską - ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Na oficjalnej rządowej stronie poświęconej koronawirusowi natychmiast pojawiła się informacja, że ta decyzja oznacza "swobodę podróżowania". Niestety, tak kolorowo nie jest. Bo wiele europejskich krajów swoje granice dla Polaków nadal będzie miało zamknięte. Wszystko przez to, że Polsce ciągle nie zmniejsza się liczba zachorowań na koronawirusa. Które kraje nie wpuszczą Polaków mimo otwarcia granic? Zobacz na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

📢 Przegląd najlepszych miejsc na wesele w Małopolsce Zachodniej. Tu czeka cię zabawa do białego rana

Znów można organizować śluby i wesela. Szukasz wymarzonego miejsca w swojej okolicy? Zobacz nasze zestawienie. Te miejsca za wesela są najczęściej wybierane przez młode pary w naszym regionie - Małopolsce zachodniej.

📢 Boże Ciało w Olkuszu. Procesja przy pięknej pogodzie [ZDJĘCIA] 11.06.2020

Boże Ciało w Olkuszu. Procesja przy pięknej pogodzie. Zobacz zdjęcia.

📢 Eksperci: Te filmy to samo zło. To spotkało mieszkańca Olkusza

46-letni białostoczanin prowadzi swój kanał wideo pod nazwą “Major Suchodolski”. W sieci cyklicznie pojawiają się filmy z jego udziałem. Jak jest odurzony, jak zasypia, jak przeklina. Jego kanał jest bardzo popularny wśród dzieci. Ich rodzice alarmują policję. Efekt? "Major" został raz ukarany. Mandatem za zaśmiecanie środowiska. Bo w rezerwacie pozostawia po sobie butelki, reklamówki i inne śmieci.

📢 Koronawirus Małopolska. Wciąż przybywa zakażonych [PORANNE DANE]

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, w czwartek (11 czerwca) rano liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Małopolsce wynosi 1461, co daje wzrost o 9 osób od wczorajszego wieczora. W przeciągu doby w województwie małopolskim przybyło 19 nowych zakażeń. Nie zmieniła się natomiast liczba zgonów - w Małopolsce wynosi 40. WSSE poinformowała również o kolejnych ozdrowieńcach - jest już ponad tysiąc wyleczonych osób w naszym regionie.

📢 Które baseny w Małopolsce zachodniej będą otwarte? Przygotowaliśmy listę

Od 6 czerwca 2020, w związku ze zniesieniem kolejnych obostrzeń w dobie pandemii koronawirusa, rząd pozwolił na otwarcie basenów. To jednak nie oznacza otwarcia obiektów sportowych we wszystkich miastach zachodniej Małopolski. Jeśli chcesz się dowiedzieć, gdzie w regionie wybrać się na basen, przejdź do galerii.

📢 Wybierz imię dla policyjnej maskotki, pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie

8 marca 2020 zaprezentowano nową maskotkę małopolskiej policji, przedstawiającej policjantkę. Wybór płci pięknej na maskotkę nie jest przypadkowy, bo w tym roku mundurowi świętują 95-lecie policji kobiecej oraz 30-lecie policyjnych związków zawodowych. Nowa maskotka, rzecz jasna, musi mieć imię, dlatego ogłoszono konkurs.

📢 Olkusz. Policyjna akcja pomiaru prędkości na drodze krajowej 94

Podczas jednego popołudnia w ramach działań „Od Katowic do Krakowa czy prędkość jest prawidłowa”, realizowanych na małopolskim odcinku drogi krajowej nr 94, policjanci ujawnili ponad 80 kierujących jadących z nadmierną prędkością.

📢 Olkusz. 40-letni budynek Przedszkola nr 8 zostanie wyremontowany

Rozstrzygnięto przetarg na modernizację budynku Przedszkola Nr 8 przy ulicy Legionów Polskich 12 w Olkuszu wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Inwestycja jest prowadzona przez olkuski magistrat w ramach zadania „Modernizacja budynku przedszkolnego wraz z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej na cele społeczne i gospodarcze w Olkuszu”. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.

Most w Pilchowicach nie zostanie wysadzony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3