Przegląd tygodnia w Olkuszu, najważniejsze wydarzenia od 21.06 do 27.06.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Olkusza nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Olkusza nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olkusza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.06 a 27.06.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować w gm. Bolesław w 2 turze? Lista lokali wyborczych”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Olkusz od 21.06 do 27.06.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować w gm. Bolesław w 2 turze? Lista lokali wyborczych

Wiesz, gdzie głosować w gm. Bolesław podczas wyborów prezydenckich 2020? Każda zameldowana osoba ma prawo oddać głos tylko w wyznaczonym lokalu wyborczym. Aby uniknąć kursowania po gm. Bolesław 12.07.2020 sprawdź, w którym lokalu wyborczym możesz oddać swój głos w 2 turze wyborów prezydenckich 2020. Pamiętaj, aby do lokalu wyborczego w gm. Bolesław zabrać ze sobą maseczkę. Postaraj się wybrać porę, gdy przy urnach nie będzie tłumów.

📢 Dwa samochody zderzyły się w Żuradzie na drodze wojewódzkiej 791

Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze wojewódzkiej 791 w Żuradzie (pomiędzy Olkuszem a Trzebinią). Ruch na tym odcinku odbywał się wahadłowo.

📢 Tak wyglądał Olkusz 30 lat temu, gdy powstawały samorządy. Dzisiaj wiele z tych miejsc czasu zmieniło się nie do poznania [ZDJĘCIA]

Samorządy w Polsce obchodzą 30-lecie. To czas dużych zmian, jaki dokonał się także w Oświęcimiu. Najlepiej widać to na zdjęciach z przełomu lat 80 i 90, a nawet jeszcze późniejszych. Wiele z tych miejsc dzisiaj trudno poznać.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple New iPad Pro 11" 128GB Wi-Fi Space Gray (MY232FD/A)


Apple New iPad Pro 11" 256GB Wi-Fi Space Gray (MXDC2FD/A)


Tygodniowa prasówka 21.06-27.06.2020 Olkusz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olkuszu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Christian Paul z TVP - MEMY o amerykańskim projektancie mody, którego wykreowały Wiadomości [26.06.20]

Christian Paul to jedno z najgorętszych nazwisk ostatnich dni w Polsce. W Wiadomościach TVP wystąpił jako amerykański projektant mody, oceniając - oczywiście pozytywnie - styl ubioru pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Internauci szybko powiedzieli "sprawdzam" i okazało się, że publiczna stacja wykreowała - nomen omen - na kreatora mody osobę w branży zupełnie przypadkową. Skończyć musiało się w to jeden sposób - zalewem memów. Najlepsze z nich zobaczcie w galerii.

📢 Andrzej Duda i powódź MEMÓW. Prezydent w sztormiaku to hit! Memy znów zalały internet

Prezydent Andrzej Duda po wizycie na zalanych terenach w Małopolsce pozostawił za sobą nie tylko sporo krzepiących obietnic i zapewnień o pomocy poszkodowanym, ale też kilka zdjęć, które z pasją przerabiają na memy internauci. Prezydent w sztormiaku, rozglądający się za czymś w lesie, to czyste złoto. Zresztą, zobaczcie sami na kolejnych slajdach w galerii.

📢 Przechodzą burze nad regionem. Zalane posesje, połamane drzewa

Niespokojny był dzień i niespokojna będzie noc. Na powiatami olkuskim i chrzanowskim przeszły gwałtowne burze. Zalane są drogi, podwórka i połamane drzewa. Teraz burza przechodzi nad powiatem oświęcimskim.

📢 Wielkie gradobicie w gminie Jerzmanowice-Przeginia. Leciały kule lodu wielkości śliwek [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na dwie miejscowości Gotkowice i Jerzmanowice spadł ogromny grad. W kilkanaście minut spustoszył dorobek wielu osób. Na polu zrobiło się biało od lodu. Została zalana szkoła w Jerzmanowicach, poniszczone samochody, ogródki, uprawy rolnicze. Strażacy pompowali wodę z podtopionych obiektów.

📢 Zakończenie roku szkolnego w szkole im Orła Białego w Jaroszowcu

Uczniowie ze szkoły w Jaroszowcu oficjalnie rozpoczęli już wakacje. Uroczyste zakończenie roku było nietypowe - odbyło się przed budynkiem. Na szczęście pogoda na tą chwilę dopisała.

📢 Ola potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego. Trwa zbiórka

16-letnia Aleksandra Nowak z Olkusza od urodzenia jest niepełnosprawna. Porusza się na wózku inwalidzkim, który nie dość, że jest już za mały, to na dodatek porządnie zdezelowany. Rodziny nie stać na zakup nowego, dlatego w internecie ruszyli ze zbiórką pieniędzy. Sześć lat temu pomogliście kupić specjalny aparat na nogi Oli, może i teraz spełnicie jej marzenie o nowym wózku?

📢 Czy COVID-19 jest mniej groźny w Małopolsce? Co mówią statystyki?

W Małopolsce śmiertelność na COVID-19 wynosi „tylko” 2,7 procent przy średniej krajowej 4,2. Np. w Wielkopolsce współczynnik ten osiągnął 6,7 a w podkarpackim 8,4 proc. Również wyleczalność zakażonych wynosi u nas 69,3 proc. przy średniej krajowej 52,2. Ale eksperci zalecają ostrożność przed wyciąganiem optymistycznych wniosków z tych danych. Na szczepionkę też raczej nieprędko się doczekamy.

📢 Oszustki, alimenciarki, złodziejki. Oto kobiety poszukiwane przez małopolską policję [RAPORT CZERWIEC 2020]

Zobacz kobiety poszukiwane przez policję w Małopolsce. Są ścigane za oszustwa, kradzieże czy jazdę pod wpływem alkoholu. Wszystkim udało się uciec przed wymiarem sprawiedliwości. Przejdź go galerii i sprawdź czy rozpoznajesz którąś z nich! Kliknij w galerię i zobacz zdjęcia. Posługuj się myszką, klawiszami strzałek na klawiaturze lub gestami.

Zebrany materiał pochodzi ze strony http://malopolska.policja.gov.pl/ (dostęp: 24.06.2020 r.).

📢 Potrzebna pomoc dla Rity Malinkiewicz i Katarzyny Konwy. Trwa zbiórka na leczenie kolarek potrąconych przez samochód

Dla rodzin Rity Malinkiewicz i Katarzyny Konwy świat zatrzymał się 1 czerwca. W jadące na rowerach 25-letnią zatorzankę i jej koleżankę Kasię wjechał rozpędzony samochód osobowy. Obie panie jechały na trening w ramach projektu Rity, dla pasjonatów kolarstwa. Lekarze niestrudzenie walczą o życie i zdrowie zawodniczek. Przyjaciele zorganizowali zbiórkę na rehabilitację. Z potrzebnych 600 tys. zł na razie jest połowa kwoty. Pomożesz?

📢 Trasa multimedialna pod olkuskim rynkiem i stare starostwo coraz bliżej ukończenia

Trwają końcowe prace przy budowie trasy multimedialnej pod rynkiem w Olkuszu oraz przy rewitalizacji starego starostwa. Zobaczcie najnowsze zdjęcia ze środka.

📢 Prezydent Andrzej Duda spotka się w Waszyngtonie z prezydentem Donaldem Trumpem. Plan wizyty

Prezydent Andrzej Duda poleciał we wtorek do Stanów Zjednoczonych. Dziś spotka się w Białym Domu z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. 45-minutowe rozmowy mają dotyczyć m.in. zwiększenia stałej obecności amerykańskich żołnierzy w Polsce. Trump powita Dudę o 20.15 czasu polskiego, około godz. 21.30 ma odbyć się konferencja prasowa prezydentów.

📢 Ponad 9 mln zł dla szpitali Małopolski zachodniej na zakup karetek i sprzętu medycznego

Po wybuchu pandemii koronawirusa absolutnie najważniejszym stało się leczenie chorych i ratowanie ludzkiego życia. Samorząd Małopolski na walkę z COVID-19 i jego skutkami przeznaczył ok 1 mld złotych. We wtorek 23 czerwca, w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu wicemarszałek województwa Łukasz Smółka na ręce dyrektorów placówek zdrowia z Małopolski zachodniej, przekazał symboliczne czeki na zakup sprzętu i środków. Cztery szpitale otrzymały wsparcie w wysokości prawie 7,5 mln zł. W piątek był w Olkuszu i tam przekazał promesy na ponad 1,5 mln zł.

📢 Matka i 4-letnie dziecko mogły zginąć przez pień drzewa na poboczu. Urzędnicy przerzucają się teraz odpowiedzialnością

27-latka z Sulisławic k. Wolbromia (pow.olkuski) i jej 4-letnia córeczka omal nie przypłaciły życiem zderzenia z stojącym tuż przy drodze pniem. Czy dostanie za to odszkodowanie od zarządcy drogi? Na ich nieszczęście kawał drzewa znajduje się na granicy dwóch gmin: Wolbrom i Gołcza. Urzędnicy z tych miejscowości od lat spierają się o to, kto powinien zadbać o ten odcinek drogi. Dotąd nie zrobił tego nikt.

📢 Park Czarna Góra w Olkuszu od nowa. Coraz bliżej do zakończenia inwestycji

Coraz lepiej prezentują się postępy prac rewitalizacyjnych w obrębie Parku Czarna Góra w Olkuszu. Jest to zadanie o wartości 14,4 mln złotych, realizowane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Dofinansowanie tylko na ten jeden projekt sięgnęło ponad 9 mln złotych. To najwyższe dofinansowanie w województwie małopolskim przyznane w ramach tego programu.

📢 Sulisławice. Auto zaczepiło o pniak i dachowało. Kierująca trafiła do szpitala. Zobaczcie zdjęcia

Groźny wypadek w Sulisławicach (gm. Wolbrom). Dachowaniem zakończył swą jazdę samochód osobowy. Wszystko przez wystający pieniek.

📢 Kaskadowy pomiar prędkości – działania olkuskich policjantów. Posypały się mandaty

W piątek, olkuska drogówka przeprowadziła akcję „Prędkość”. Działania te odbywały się głównie na drodze krajowej nr 94. Jak tłumaczy policja, takie cykliczne działania policji mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie tych zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo i często są przyczyną tragedii na drodze.

📢 TOP 11. Oto nietrafione prezenty na Dzień Ojca. Tego nie kupujcie! (LISTA)

Co kupić tacie na Dzień Ojca? Wielu z nas ma z tym problem. "Przecież on wszystko ma", "Przecież nie kupię mu znów butelki wina", "Na szalik i rękawiczki jest za ciepło - a i tak ostatnio dostał je na Gwiazdkę". Zobaczcie, czego na pewno nie kupować ojcom w prezencie... Szczegóły w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii.

Most w Pilchowicach nie zostanie wysadzony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3