Przegląd tygodnia w Olkuszu, najważniejsze wydarzenia od 2.05 do 8.05.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 2.05 do 8.05.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 2.05 do 8.05.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olkusza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 2.05 a 8.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Olkusz. Pierwsza komunia święta w bazylice św. Andrzeja w plenerze [ZDJĘCIA]”?

Przegląd tygodnia Olkusz od 2.05 do 8.05.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Olkusz. Pierwsza komunia święta w bazylice św. Andrzeja w plenerze [ZDJĘCIA]

W Olkuszu do pierwszej komunii świętej przystąpiły dzieci z Żurady. Zobaczcie zdjęcia. Kliknijcie w przycisk „zobacz galerię” i przesuwajcie zdjęcia w prawo - naciśnijcie strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Olkusz. Rewitalizacja kwartału królewskiego zakończona. Stare starostwo wygląda przepięknie. Jeszcze w maju 2021 otwarcie [ZDJĘCIA]

Udostępnienie kwartału królewskiego i Podziemnego Olkusza dla zwiedzających zaplanowano na 22 maja 2021. Inwestycja warta 20 mln złotych, dofinansowana ze środków unijnych na ponad 6,5 mln złotych, obejmuje dwa obiekty. Mamy piękne zdjęcia dawnego starostwa, także od podwórza. Wygląda imponująco.
Warto też zobaczyć, jaka tablica pamiątkowa została zamontowana na budynku.

📢 Ekstremalny wyścig. Bieg Herosa 2021 na Pustyni Błędowskiej! [ZDJĘCIA]

W sobotę (8.05) na Pustyni Błędowskiej odbył się Bieg Herosa 2021. Biegacze zmagali się w tym ekstremalnym wyścigu na kilku trasach o różnej trudności. Zobaczcie zdjęcia.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 2.05-8.05.2021 Olkusz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olkuszu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus. 8.05.2021. Chrzanów, Oświęcim, Wadowice, Olkusz. Dwa zgony na Covid-19. Najnowszy raport z powiatów

COVID-19 raport. W sobotę (8.05.2021) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4765 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, w tym 367 w Małopolsce. Niestety wciąż bardzo wiele osób zakażonych koronawirusem umiera.W jakim stopniu na ten wynik zapracowały cztery powiaty zachodniej Małopolski? Sprawdź najnowsze dane dotyczące koronawirusa z powiatu wadowickiego, oświęcimskiego, olkuskiego i chrzanowskiego.

📢 Nowe atrakcje w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Trwa przedsprzedaż biletów. Kiedy znów otworzą? [ZDJĘCIA, WIDEO] [AKTUALIZACJA]

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze co roku zaskakuje swoich gości nowymi atrakcjami. W tym nowością będzie strefa Aqualantis. To część parku stylizowana na starożytne zatopione miasto. Trwa weekendowa przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach. Kiedy będzie można odwiedzić Energylandię? [AKTUALIZACJA]

📢 Najpiękniejsze zamki i pałace w powiatach: olkuskim, oświęcimskim, chrzanowskim i wadowickim z niezwykłymi historiami [ZDJĘCIA]

Piękne zamki, pałace, szlacheckie dwory. Jest ich w Małopolsce zachodniej wiele. Każdy z czterech powiatów: olkuskiego, oświęcimskiego, chrzanowskiego i wadowickiego może pochwalić się obecnością na swoim terenie pięknych zabytkowych obiektów, które warto zobaczyć. Tym bardziej, że są to budowle z bogatą i pasjonującą historią. Przedstawiamy galerię będącą przeglądem miejsc, które warto odwiedzić podczas krótkich wypadów.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Olkusz. Trwa walka o otwarcie basenu w czasie wakacji na Czarnej Górze. Jest wniosek komisji kultury fizycznej i sportu do burmistrza

W Olkuszu nie milkną echa decyzji burmistrza Romana Piaśnika o zamknięciu kompleksu basenowego w Parku na Czarnej Górze. Nie mogą się z nią pogodzić mieszkańcy, zwłaszcza, że luzowane są obostrzenia sanitarne wynikające z pandemii koronawirusa. Ośrodek na Czarnej Górze w czasie wakacji jest doskonałym miejscem wypoczynku, rekreacji, czy złapania trochę promieni słonecznych. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Olkusz. Pamięć o Francesco Nullo, który zginął w powstaniu styczniowym, pielęgnowana jest od dziesięcioleci

5 maja 2021 w Olkusz obchodzono 158. rocznicę śmierci płk. Francesco Nullo, który zginął w 1863 roku w bitwie pod Krzykawką. Dla upamiętnienia włoskiego bohatera przedstawiciele władz miasta zapalili znicze na jego grobie.

📢 Trendy mody komunijnej 2021. Małe olkuszanki mają do wyboru wiele fasonów przygotowanych przez pracownie krawieckie w Olkuszu ZDJĘCIA

Organizacja pierwszej komunii świętej, nie dotyczy tylko ceremonii w kościele, ale również przyjęcia. W wielu parafiach zachęca się aby dzieci przystępujące do sakramentu ubrane były w tradycyjne, skromne alby. Jeśli jednak rodzice zdecydowali się na dowolność strojów komunijnych, „ostatni to dzwonek” na wybór sukienki czy pamiątki. Dwie olkuskie pracownie krawieckie przy ul. Kościuszki i Nullo, mają spory wybór. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Zobacz ich propozycje komunijne.

📢 "Pielgrzymki" turystów na Pustyni Błędowskiej, jak na Krupówkach. Teraz tak będzie co weekend? [ZDJĘCIA]

„Róża wiatrów”, jedna z głównych atrakcji Pustyni Błędowskiej, przeżywała prawdziwe oblężenie turystów w ostatni dzień długiego majowego weekendu 2021. Wystarczyło, żeby pokazało się trochę słońca, a w okolicy drogi dojazdowej do pustynie nie było gdzie zaparkować.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Krok od tragedii w Kosmolowie. Na drodze wojewódzkiej 773 doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Przyczyną wypadku był alkohol

W Kosmolowie (gmina Olkusz), na drodze wojewódzkiej 773, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Jak się okazało, 20-letni kierowca fiata, który zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bmw, był pod wpływem alkoholu. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Koronawirus, raport 7 maja 2021. Ponad 6 tys. zakażeń w Polsce. Mniej zakażeń także w Oświęcimiu, Chrzanowie, Olkuszu i Wadowicach

Badania laboratoryjne na 7 maja 2021 potwierdziły w Polsce 6047 nowych zakażeń SARS CoV-2. W Małopolsce przybyło 382 nowe zakażenia wirusem z Wuhan. Przy niskim przyroście zachorowań są też ofiary śmiertelne (27). Spadki zachorowań także w powiatach zachodniej Małopolski. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Małopolska. Zabytkowe wozy strażackie. Zobacz jakimi samochodami jeździli kiedyś strażacy. Archiwalne zdjęcia

Najstarsze w Polsce Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni dysponuje bogatą kolekcją zabytkowych wozów strażackich. Niektóre z nich to prawdziwe perełki. Oglądając eksponaty znajdujące się w muzeum możemy zobaczyć jak bardzo na przestrzeni lat zmieniły się pojazdy, które służą strażakom do ratowania zdrowia, życia i dobytku ludzi.

📢 Finalistki konkursu Miss Małopolski 2021 i Miss Małopolski Nastolatek 2021. Wśród nich kandydatki z naszego regionu [ZDJĘCIA]

Poznaliśmy finalistki konkursu Miss Małopolski 2021 i Miss Małopolski Nastolatek 2021. Wśród nich nie mogło zabraknąć kandydatek z powiatów chrzanowskiego, olkuskiego i oświęcimskiego. W gali finałowej, która odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, weźmie udział łącznie 67 kandydatek.

📢 Pijani i naćpani kierowcy poszukiwani przez policję w Małopolsce [LISTY GOŃCZE]

Policjanci z Małopolski osób, które prowadziły samochód po alkoholu lub narkotykach. Wśród poszukiwanych jest także kobieta Rozpoznajesz kogoś z fotografii? Zgłoś to na policję!
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Matura 2021. Trzeci dzień z angielskim w roli głównej. Do egzaminu przystąpili maturzyści z LO Kazimierza Wielkiego i Baczyńskiego [ZDJĘCIA]

Matura 2021 z języka angielskiego na poziomie podstawowym rozpoczęła się o godz. 9 i trwała do godz. 11. Egzamin pisemny z wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym jest obowiązkowy. Od wielu lat język angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym. Taki też wybrali maturzyści z dwóch szkół w Olkuszu: I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu oraz IV Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Maturzyści 2021.

📢 Policyjny pościg ulicami Olkusza. 21-latek nie miał prawa jazdy, miał natomiast narkotyki

Policjanci z olkuskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców w wieku 35 i 21 lat, mieszkańców; Mysłowic i powiatu olkuskiego, którzy posiadali narkotyki. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto, jeśli okaże się, że mężczyźni prowadzili swoje auta pod wpływem narkotyków, grożą im kolejne konsekwencje karne, w tym zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami.

📢 Małopolska zachodnia. Zmarło 15 osób z COVID 19. Zdiagnozowano 84 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia w czwartek (6 maja 2021) przekazało nowy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Badania potwierdziły zakażenie 6 431 osób, niestety 510 osób zmarło. W Małopolsce odnotowano 481 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 56 osób z COVID 19.

📢 WhatsApp przestanie działać po 15 maja? Zmienia się regulamin komunikatora. Użytkownik musi podjąć decyzję

Zmiana regulaminu popularnego komunikatora WhatsApp już za kilka dni!. 15 maja to ostatni dzwonek, by zaakceptować nowe zasady WhatsApp. Każdy użytkownik, który tego nie zrobi musi liczyć się z tym, że dalsze korzystanie z WhatsAppa będzie niemożliwe. Przypomnijmy, że wdrożenie zmian było przekładane. Ostatecznym terminem jest 15 maj 2021 roku.

📢 500 plus szczepionka. Ruszyły szczepienia na COVID-19 w zakładach pracy. Firmy zachęcają pracowników oferując premie i płatne dni wolne

Polska nie należy do prymusów szczepień na COVID-19: Węgrzy i Brytyjczycy wykonali dotąd dwa razy więcej iniekcji na 100 obywateli niż my. W Unii szybciej od nas szczepią się też Litwini, Niemcy, Hiszpanie, Austriacy, Duńczycy, Estończycy, Włosi, Portugalczycy, Belgowie, Finowie, Szwedzi, Francuzi, Luksemburczycy, Holendrzy i Irlandczycy. Sporą szansę na nadgonienie dystansu daje nam uruchomiona właśnie akcja szczepień w zakładach pracy. Większości pracodawców bardzo zależy na szybkim zabezpieczeniu wszystkich pracowników. Niektórzy stosują zachęty: płatne dni wolne od pracy, a nawet specjalne premie. Wadowicki Maspex wypłaci zaszczepionym po 500 zł.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dzień Ojca

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie