Przegląd tygodnia w Olkuszu, najważniejsze wydarzenia od 14.06 do 20.06.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Olkusza nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Olkusza nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olkusza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 14.06 a 20.06.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować w Olkuszu w 1 turze? Lista lokali wyborczych”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Olkusz od 14.06 do 20.06.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować w Olkuszu w 1 turze? Lista lokali wyborczych

Sprawdź, gdzie głosować w Olkuszu w 1 turze wyborów prezydenckich 2020. Wybory odbędą się 28.06.2020 w całej Polsce, jednak każdy uprawniony do głosowania przypisany jest do konkretnej obwodowej komisji wyborczej, która tego dnia, podczas wyborów prezydenckich, urzęduje w konkretnym lokalu wyborczym. Aby uniknąć szukania właściwego lokalu w Olkuszu sprawdź poniżej, gdzie możesz zagłosować. Nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego i maseczki na twarz.

📢 Olkusz. Ceny samochodów w komisach. Najtańsze za trzy tysiące

Klienci często poszukują używanych samochodów. Najtańsze można znaleźć już za trzy tysiące złotych, ale to pojazd liczący...20 lat. Chcąc poznać cenę używanych samochodów, przejdź do galerii.

📢 Z krnąbrnej panny stała się damą - poznajcie Liubov Miruk, zwyciężczynię czwartej edycji programu Projekt Lady

Pochodząca z Ukrainy Liubov Miruk od pięciu lat mieszka w Polsce, a od kilku miesięcy w Oświęcimiu. I choć z wykształcenia jest księgową, to nie znalazła pracy w swojej branży. Na życie zarabiała jako krawcowa, a później jako tancerka w dyskotekach. Życie 24-latki odmieniło w ubiegłym roku telewizyjne show „Projekt Lady”. Z niegrzecznej panny Liubov stała się damą. Wyszła za mąż za oświęcimianina.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo Tab2 A10-70L 16GB LTE Niebieski (ZA010086PL)


Samsung Galaxy Tab S2 9,7" 32GB Wi-Fi Czarny (SMT810NZKEXEO)


Tygodniowa prasówka 14.06-20.06.2020 Olkusz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olkuszu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Najnowszy bilans koronawirusa w Małopolsce zachodniej. Sześć nowych zakażeń i jedna ofiara śmiertelna [ZDJĘCIA]

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie podała o kolejnych przypadkach koronawirusa, w tym sześciu w Małopolsce zachodniej. Niestety także, zmarł jeden z hospitalizowanych wcześniej pacjentów.

📢 Zalane ulice i posesje domów w Wolbromiu. Musieli interweniować strażacy [ZDJĘCIA]

Gwałtowne opady deszczu, które przeszły w piątek nad Wolbromiem spowodowały zalanie kilku dróg i posesji. Musieli interweniować strażacy.

📢 Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant z komisariatu w Wolbromiu będąc na urlopie, wspólnie ze znajomymi zatrzymał jadącego ulicami Miechowa 42-letniego pijanego kierowcę. Mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

📢 Kolejni zakażeni i ozdrowieńcy w Małopolsce zachodniej

W piątek (19 czerwca) poznaliśmy szczegóły sytuacji epidemiologicznej. Jak informuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie na podstawie raportu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 13 osób. W tej grupie są m.in. mieszkańcy powiatu wadowickiego i chrzanowskiego. W powiatach olkuskim i oświęcimskim nie ma kolejnych zakażeń.

📢 Przebudowa Domu Kultury w Olkuszu. Będzie bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

Pół miliona złotych będzie kosztować przebudowa Domu Kultury w Olkuszu. Po zakończeniu prac obiekt stanie się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych oraz powstaną nowe sale do zajęć.

📢 Żony i partnerzy kandydatów na prezydenta RP. Wybory prezydenckie bez nich byłyby nudne. Kim są partnerki i partnerzy kandydatów?

Pomimo pandemii koronawirusa kampania wyborcza trwa. Nie można ją nazwać radosną, ale na pewno jest fascynująca i pełna napięcia. Kandydaci na prezydenta robią wszystko, co w ich mocy, żeby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Nie od dziś wiadomo, że ważnym elementem każdej kampanii prezydenckiej są towarzysze życia chętnych do rządzenia. Żony, partnerki i partnerzy kandydatów są „wykorzystywani” w mediach na całym świecie. Nie inaczej jest na polskim podwórku. Co wiemy o partnerach i partnerkach kandydatów na prezydenta?

📢 Szczęśliwi rodzice Antosia otrzymali pięć tysięcy złotych

Anna i Jakub Celejowie z Zatora, rodzice Antosia, pierwszego mieszkańca województwa małopolskiego, urodzonego w 2020 r. otrzymali od samorządu województwa małopolskiego pięć tysięcy złotych. Chłopczyk urodził się w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu kwadrans po północy. Ważył 3300 gramów i mierzył 56 centymetrów.

📢 Debata prezydencka: MEMY, że mucha nie siada. Menelowe plus lekiem na całe zło? Hity z debaty prezydenckiej w TVP okiem internetu

Debata prezydencka, która odbyła się 17 czerwca 2020 roku to już historia. Ale jaka! 11 kandydatów i 80 minut emocji, które okazały się inspiracją dla internautów. Zobacz memy, które komentują debatę prezydencką w TVP. Hity debaty to m. in. program Menelowe plus Stanisława Żółtka, czy latająca w studio mucha, której spodobała się fryzura Waldemara Witkowskiego. No i pytania zadawane przez prowadzącego Michała Adamczyka.

📢 Policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców

Jazda pod wpływem alkoholu niesie za sobą poważne konsekwencje prawne, ale przede wszystkim jest bardzo ryzykowna. Mimo to nie brakuje niestety kierowców, którzy decydują się na taki krok. W ostatnich dniach olkuscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców.

📢 Menelowe plus, beton i mucha, czyli MEMY po debacie prezydenckiej. Internauci 19 czerwca wciąż komentują debatę w TVP

Wczorajsza debata prezydencka 2020 w TVP obrodziła... w MEMY. Zarówno eksperci, jak i internauci krytykują niski poziom debaty, tendencyjne pytania nie mające nic wspólnego z obecną sytuacją w kraju. Dla wielu jednak debata prezydencka była źródłem śmiechu, choć nieraz gorzkiego. Wzbudzonym emocjom ujście dają memy o debacie prezydenckiej. Co zapamiętamy najlepiej? Największym hitem debaty wydaje się być Menelowe Plus Stanisława Żółtka, ale nie przeszliśmy bez emocji także obok muchy na włosach Waldemara Witkowskiego czy "betonu" Mirosława Piotrowskiego. Zobaczcie najlepsze memy z debaty!

📢 EGZAMIN ósmoklasisty MATEMATYKA 2020 - odpowiedzi, arkusze CKE. Jakie zadania były na matematyce? 19.06

W środę 17 czerwca uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu z matematyki. Na zdających matematykę w drugim dniu egzaminu ósmoklasisty czekało ponad 20 zadań. Na ich rozwiązanie mieli 100 minut. Uczniowie stwierdzali po egzaminie, że zadania zamknięte (wyboru odpowiedzi a, b, c,d) generalnie były proste, a spośród otwartych większość była trudna, ale do rozwiązania. Nikola z SP nr 10 w Krakowie uważa, że pytania na tegorocznym egzaminie z matematyki były proste. - Z geometrii, na objętość, wydawały mi się w miarę proste. Trzeba było obliczyć np. objętość sześcianu. Była podana podstawa, wysokość, trzeba było znać wzór i obliczyć. Dużo było zadań na potęgi, gdzie trzeba było wiedzieć, kiedy się dodaje, kiedy odejmuje się potęgi. Pytania otwarte, tekstowe były dość proste, w głowie by się to policzyło Co było na egzaminie ósmoklasisty? U nas znajdziecie ODPOWIEDZI i ARKUSZE CKE matematyki.

📢 Wolbrom. Powstanie Dom Seniora. Miasto dostało dotację na ten cel

Prawie 1,7 mln zł pozyskał Wolbrom na Dom Seniora, który zostanie zorganizowany w budynku byłego sądu grodzkiego. Całkowita wartość inwestycji 1 811 790,01 mln zł.

📢 Piękne panie z naszego regionu walczą o tytuł Miss Małopolski [GALERIA]

Ponad 130 kandydatek ubiega się o tytuł w jedynym konkursie piękności w naszym województwie, mianowicie Miss i Miss Nastolatek Małopolski 2020. W tym gronie nie mogło zabraknąć pięknych mieszkanek powiatów chrzanowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego i wadowickiego.

📢 Nowy samochód strażacki dla OSP Sulisławice w gminie Wolbrom

📢 SARS-CoV-2. Nowi zarażeni w Małopolsce Zachodniej

W naszym regionie w czwartek, 18 czerwca, przybyło zarażonych koronawirusem w pow. chrzanowskim, oświęcimskim i wadowickim, ale są też ozdrowieńcy. Kliknij w galerię i zobacz najnowsze dane z Małopolski.

📢 Dywan kwiatowy na Boże Ciało w polskokatolickiej parafii w Małobądzu-Krzykawie

Ksiądz Tadeusz Budacz z Polskokatolickiej Parafii św. Barbary w Małobądzu-Krzykawie znany jest z tego, że potrafi wciągnąć swoich parafian w różne inicjatywny, aby aktywnie uczestniczyli w życiu parafii. Nie inaczej było przy okazji święta Bożego Ciała.

📢 Ulica Sienkiewicza w Olkuszu jak nowa. Jej przebudowa kosztowała blisko milion złotych [ZDJĘCIA]

Zakończyła się przebudowa ulicy Henryka Sienkiewicza w Olkuszu. Koszt tej inwestycji to blisko 1 mln zł, z czego 50 proc. gmina pozyskała Funduszu Dróg Samorządowych.

Szykuje się rozpad koalicji?

Wideo

Materiał oryginalny: Przegląd tygodnia w Olkuszu, najważniejsze wydarzenia od 14.06 do 20.06.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego - Olkusz Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3