Przegląd tygodnia w Olkuszu, najważniejsze wydarzenia od 12.07 do 18.07.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olkusza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olkusza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olkusza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.07 a 18.07.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Niezwykły hotel powstał w Zatorze. Do dyspozycji turystów jest tutaj kilkadziesiąt kontenerów morskich. Otwarcie z pompą [ZDJĘCIA] 19.07.”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Olkusz od 12.07 do 18.07.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Niezwykły hotel powstał w Zatorze. Do dyspozycji turystów jest tutaj kilkadziesiąt kontenerów morskich. Otwarcie z pompą [ZDJĘCIA] 19.07.

Turystyczna baza noclegowa w Zatorze powiększyła się o nowy hotel. Dość niezwykły, bo składa się z kilkudziesięciu morskich kontenerów. Na otwarciu Scandinavia Marine, bo taką nosi nazwę, było sporo gości, wśród nich celebryci Natalia Siwiec i Jakub Wesołowski.

📢 Płynąłeś kiedyś promem przez Wisłę? "Drogowiec" łączy powiat wadowicki z chrzanowskim [ZDJĘCIA]

Płynąłeś kiedyś promem "Drogowiec"? Jeżeli nie, to powinieneś to nadrobić. Stary, lekko zdezelowany prom przecina nurt rzeki z gm. Spytkowice do gm. Alwernia. Korzystają z niego lokalni mieszkańcy, bo służy im zamiast mostu i turyści. Dla nich taka wycieczka do dodatkowy "bonus", gdy zwiedzają okolicę.

📢 Podziemne muzea w Olkuszu. Wkrótce ruszą prace nad przygotowaniem tras multimedialnych [ZDJĘCIA]

Pod ratuszem powstanie ekspozycja poświęcona „Historii miasta Olkusza”, a w piwnicach budynku dawnego starostwa wystawa „Górnictwo kruszcowe oraz mennica”.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple New iPad Pro 11" 128GB Wi-Fi Space Gray (MY232FD/A)


Apple New iPad Pro 11" 256GB Wi-Fi Space Gray (MXDC2FD/A)


Tygodniowa prasówka 12.07-18.07.2020 Olkusz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olkuszu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu na archiwalnych zdjęciach

Zobaczcie zdjęcia ruin zamku Ogrodzieniec z Podzamcza. Wykonywane były w latach 1914-1934. Widać na nich, że dawniej okolice zamku wyglądały zupełnie inaczej, nie było tylu drzew.

📢 Tatrzańskie MEMY! Zobacz najśmieszniejsze obrazki o Tatrach [18.07.2020]

Polacy w tym roku mają bardzo ograniczony wybór co do tego, gdzie udać się na letni wypoczynek. Każdy wie, że Polska jest piękna i można pojechać wypocząć nad jezioro, morze, czy w góry. My polecamy zwłaszcza te ostatnie! Tatry - jedni je lekceważą, inni je kochają i szanują, a jeszcze inni po prostu robią o nich MEMY. Koniecznie zobaczcie te najśmieszniejsze!

📢 Andrzej Duda i telefon z ONZ MEMY. Prank z polskim prezydentem rozbawił internautów, wkręcili go rosyjscy youtuberzy [18.07]

Prezydent Andrzej Duda padł ofiarą żartu znanych rosyjskich youtuberów. Żartownisie zadzwonili do polskiego prezydenta i podszyli się pod sekretarza generalnego ONZ António Guterresa. Jakim cudem udało im się dodzwonić, tego na razie nie wiadomo. Wiadomo za to, że z Andrzejem Dudą rozmawiali dzień po wyborach aż przez 11 minut. Autentyczność nagrania została potwierdzona. Prank doczekał się niezliczonych memów, tu prezentujemy najlepsze z nich.

📢 Tłumy plażowiczów nad Jeziorem Mucharskim, rejsy statkiem. Ale uważajcie, nie jest tu bezpiecznie! [ZDJĘCIA]

Turyści szturmują Jezioro Mucharskie, na którym jest coraz więcej atrakcji. Nie wszyscy wiedzą, że ten zbiornik nie służy do wypoczynku i nie wszędzie jest tu bezpiecznie.

📢 Taneczny występ Kingi Dudy podbija internet. Zobacz to nagranie! [17.07.2020]

Po niedzielnym wieczorze wyborczym Prezydenta Andrzeja Dudy, na którym przemówiła jego córka, znów zrobiło się głośno o Kindze Dudzie. Hitem internetu stało się natomiast nagranie z tańczącą córką prezydenta, zatytułowane "Kinga Duda Tańczy i śpiewa - Duda wychował normalne dziecko z poczuciem humoru. MA MÓJ GŁOS".

📢 Mali artyści z Wolbromia. Ich dzieł nie wstyd byłoby powiesić na ścianach, jako ozdobę

Uczestnicy warsztatów plastycznych w Domu Kultury w Wolbromiu mają artystyczne dusze. Ich dzieła mogą zdobić ściany domów, jak najpiękniejsze obrazy nowoczesnej sztuki. Zobaczcie, co stworzyli.

📢 Nie żyje Andrzej Strzelecki. Aktor znany z serialu "Klan" walczył z chorobą nowotworową

W wieku 68 lat zmarł Andrzej Strzelecki. Aktor, satyryk, reżyser teatralny, wykładowca Akademii Teatralnej i były rektor uczelni. Autor scenariuszy sztuk i musicali. W 1974 r. ukończył Wydział Aktorski warszawskiej PWST, a w 1978 r. - Wydział Reżyserski. W 2004 r. zdobył tytuł profesora sztuk teatralnych. Aktor walczył z chorobą nowotworową.

📢 Wypadek w Kąpielach Wielkich w gm. Wolbrom. Zderzenie dwóch samochodów osobowych. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze w Kąpielach Wielkich w gm. Wolbrom. Ranne zostały dwie osoby.

📢 Włamywacze poszukiwani przez małopolską policję. Znasz ich? Daj znać policji! [RAPORT LIPIEC 2020]

Publikujemy wizerunki włamywaczy poszukiwanych przez małopolską policję. Wszystkie te osoby policja poszukuje za kradzieże z włamaniem. Może któregoś z nich rozpoznajesz? Jeśli tak - jak najszybciej daj znać policji.

Zebrany materiał pochodzi ze strony http://malopolska.policja.gov.pl/ (dostęp: 16.07.2020 r.).

📢 Emalia Olkusz. Przez wiele lat dawała pracę i dobre garnki [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Emalia Olkusz już nie istnieje. Przez lata produkowała garnki słynne w całej Polsce. Eksportowane były też za granicę. Pracowało tu wiele pokoleń olkuszan.

📢 Uwaga na te produkty! Zostały wycofane, GIS przed nimi ostrzega: są niebezpieczne! Sprawdź, czy masz je w domu

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) w ramach swojej działalności przekazuje m.in. informacje i ostrzeżenie o produktach, które mogą być szkodliwe. GIS informuje zarówno o produktach wycofanych ze sprzedaży przez ich producenta lub dystrybutora, jak i o tych, które zostały wycofane decyzją tegoż organu. W ostatnich miesiącach GIS wydał ponad kilkanaście ostrzeżeń. Ponadto również sieci handlowe, takie jak Lidl, Biedronka, Aldi czy Pepco wydają dla swoich klientów informacje i ostrzeżenia o produktach, które wycofano ze sklepów. Sprawdź, dla których produktów wydano ostatnio informacje i upewnij się, że nie masz ich w domu!

📢 Kometa Neowise jest widoczna gołym okiem w Polsce na bezchmurnym niebie. Gdzie oglądać kometę? Niebo w lipcu serwuje piękny widok

Kometa Neowise jest widoczna w Polsce. Gdzie i jak ją oglądać? Kometa Neowise C/2020 F3 widoczna będzie gołym okiem do 20 lipca, później do jej obserwacji konieczny będzie teleskop, czy lornetka. Niebo w lipcu serwuje obserwatorom wyjątkowy widok. Kometa Neowise najbliżej Ziemi znajdzie się 23 lipca. Oglądać ją można nisko nad horyzontem. Sprawdź szczegóły i nie przegap komety Neowise na niebie.

📢 Dzieci wykonały szalone eksperymenty. Trwają wakacje z Domem Kultury w Wolbromiu [ZDJĘCIA]

W środę odbyło się wakacyjne spotkanie Klubu Małego Odkrywcy w Domu Kultury w Wolbromiu. Dzieci podczas zajeć przeprowadziły szalone eksperymenty i oddały się twórczej zabawie.

📢 Akcja "Prędkość" w Olkuszu. Zatrzymano 61 kierowców

W środę 15 lipca br. policjanci ruchu drogowego olkuskiej komendy sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, wykorzystując przy tym ręczne mierniki prędkości oraz radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Działania policjantów mają charakter cykliczny i prewencyjny. Skierowane są głównie przeciwko piratom drogowym i mają na celu ograniczenie zachowań, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze.

📢 Tak się z nas śmieją: w DNA mamy pierogi, kiełbasę w dłoni. Te memy uwieczniają obraz Polaka za granicą

Memy to temat znany i lubiany: krótka forma internetowej satyry nie pozostaje obojętna na aktualne wydarzenia z kraju i ze świata. Okazuje się jednak, że nie tylko my gustujemy w tego typu żartach. Memy obiegają cały świat, a wśród nich także memy o... Polakach! Jak postrzegają nas za granicą? Kojarzymy się głównie z kiełbasą, trudnym językiem i... brakiem poczucia humoru. Niektóre memy komentują nawet naszą sytuację polityczną.

📢 Bitwa pod Grunwaldem MEMY Data 15.07.1410 r. okiem internautów. Czy to data, którą zna każdy Polak?

Bitwa pod Grunwaldem to jedna z największych bitew w historii średniowiecznej Europy, a data 14.07.1410 r. jest prawdopodobnie datą, którą pamięta lub powinien pamiętać każdy Polak. Historia rządzi się swoimi prawami, a swoimi prawami rządzi się internet, który również i z tej okazji ma memy. Zobacz, jak Bitwa pod Grunwaldem wygląda w oczach internautów.

📢 Będą kolejne inwestycje. Stary cmentarz i staw Tomsi w Olkuszu zupełnie się zmienią

W olkuskim magistracie rozstrzygnięto przetarg na realizację kompleksowego zagospodarowania terenu wokół stawu przy ul. Nullo (wraz z terenem Starego Cmentarza). Zostało ono wpisane do Gminnego Programu Rewitalizacji, dzięki czemu Gmina Olkusz na prace uzyskała wsparcie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Uczniowie zlekceważyli egzamin?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3