Przegląd tygodnia w Olkuszu, najważniejsze wydarzenia od 12.07 do 18.07.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olkusza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olkusza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olkusza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.07 a 18.07.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Niezwykły hotel powstał w Zatorze. Do dyspozycji turystów jest tutaj kilkadziesiąt kontenerów morskich. Otwarcie z pompą [ZDJĘCIA] 19.07.”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Olkusz od 12.07 do 18.07.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Niezwykły hotel powstał w Zatorze. Do dyspozycji turystów jest tutaj kilkadziesiąt kontenerów morskich. Otwarcie z pompą [ZDJĘCIA] 19.07.

Turystyczna baza noclegowa w Zatorze powiększyła się o nowy hotel. Dość niezwykły, bo składa się z kilkudziesięciu morskich kontenerów. Na otwarciu Scandinavia Marine, bo taką nosi nazwę, było sporo gości, wśród nich celebryci Natalia Siwiec i Jakub Wesołowski.

📢 Płynąłeś kiedyś promem przez Wisłę? "Drogowiec" łączy powiat wadowicki z chrzanowskim [ZDJĘCIA]

Płynąłeś kiedyś promem "Drogowiec"? Jeżeli nie, to powinieneś to nadrobić. Stary, lekko zdezelowany prom przecina nurt rzeki z gm. Spytkowice do gm. Alwernia. Korzystają z niego lokalni mieszkańcy, bo służy im zamiast mostu i turyści. Dla nich taka wycieczka do dodatkowy "bonus", gdy zwiedzają okolicę.

📢 Podziemne muzea w Olkuszu. Wkrótce ruszą prace nad przygotowaniem tras multimedialnych [ZDJĘCIA]

Pod ratuszem powstanie ekspozycja poświęcona „Historii miasta Olkusza”, a w piwnicach budynku dawnego starostwa wystawa „Górnictwo kruszcowe oraz mennica”.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple New iPad Pro 11" 128GB Wi-Fi Space Gray (MY232FD/A)


Apple New iPad Pro 11" 256GB Wi-Fi Space Gray (MXDC2FD/A)


Tygodniowa prasówka 12.07-18.07.2020 Olkusz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olkuszu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu na archiwalnych zdjęciach

Zobaczcie zdjęcia ruin zamku Ogrodzieniec z Podzamcza. Wykonywane były w latach 1914-1934. Widać na nich, że dawniej okolice zamku wyglądały zupełnie inaczej, nie było tylu drzew.

📢 Tatrzańskie MEMY! Zobacz najśmieszniejsze obrazki o Tatrach [18.07.2020]

Polacy w tym roku mają bardzo ograniczony wybór co do tego, gdzie udać się na letni wypoczynek. Każdy wie, że Polska jest piękna i można pojechać wypocząć nad jezioro, morze, czy w góry. My polecamy zwłaszcza te ostatnie! Tatry - jedni je lekceważą, inni je kochają i szanują, a jeszcze inni po prostu robią o nich MEMY. Koniecznie zobaczcie te najśmieszniejsze!

📢 Andrzej Duda i telefon z ONZ MEMY. Prank z polskim prezydentem rozbawił internautów, wkręcili go rosyjscy youtuberzy [18.07]

Prezydent Andrzej Duda padł ofiarą żartu znanych rosyjskich youtuberów. Żartownisie zadzwonili do polskiego prezydenta i podszyli się pod sekretarza generalnego ONZ António Guterresa. Jakim cudem udało im się dodzwonić, tego na razie nie wiadomo. Wiadomo za to, że z Andrzejem Dudą rozmawiali dzień po wyborach aż przez 11 minut. Autentyczność nagrania została potwierdzona. Prank doczekał się niezliczonych memów, tu prezentujemy najlepsze z nich.

📢 Tłumy plażowiczów nad Jeziorem Mucharskim, rejsy statkiem. Ale uważajcie, nie jest tu bezpiecznie! [ZDJĘCIA]

Turyści szturmują Jezioro Mucharskie, na którym jest coraz więcej atrakcji. Nie wszyscy wiedzą, że ten zbiornik nie służy do wypoczynku i nie wszędzie jest tu bezpiecznie.

📢 Taneczny występ Kingi Dudy podbija internet. Zobacz to nagranie! [17.07.2020]

Po niedzielnym wieczorze wyborczym Prezydenta Andrzeja Dudy, na którym przemówiła jego córka, znów zrobiło się głośno o Kindze Dudzie. Hitem internetu stało się natomiast nagranie z tańczącą córką prezydenta, zatytułowane "Kinga Duda Tańczy i śpiewa - Duda wychował normalne dziecko z poczuciem humoru. MA MÓJ GŁOS".

📢 Mali artyści z Wolbromia. Ich dzieł nie wstyd byłoby powiesić na ścianach, jako ozdobę

Uczestnicy warsztatów plastycznych w Domu Kultury w Wolbromiu mają artystyczne dusze. Ich dzieła mogą zdobić ściany domów, jak najpiękniejsze obrazy nowoczesnej sztuki. Zobaczcie, co stworzyli.

📢 Nie żyje Andrzej Strzelecki. Aktor znany z serialu "Klan" walczył z chorobą nowotworową

W wieku 68 lat zmarł Andrzej Strzelecki. Aktor, satyryk, reżyser teatralny, wykładowca Akademii Teatralnej i były rektor uczelni. Autor scenariuszy sztuk i musicali. W 1974 r. ukończył Wydział Aktorski warszawskiej PWST, a w 1978 r. - Wydział Reżyserski. W 2004 r. zdobył tytuł profesora sztuk teatralnych. Aktor walczył z chorobą nowotworową.

📢 Wypadek w Kąpielach Wielkich w gm. Wolbrom. Zderzenie dwóch samochodów osobowych. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze w Kąpielach Wielkich w gm. Wolbrom. Ranne zostały dwie osoby.

📢 Włamywacze poszukiwani przez małopolską policję. Znasz ich? Daj znać policji! [RAPORT LIPIEC 2020]

Publikujemy wizerunki włamywaczy poszukiwanych przez małopolską policję. Wszystkie te osoby policja poszukuje za kradzieże z włamaniem. Może któregoś z nich rozpoznajesz? Jeśli tak - jak najszybciej daj znać policji.

Zebrany materiał pochodzi ze strony http://malopolska.policja.gov.pl/ (dostęp: 16.07.2020 r.).

📢 Emalia Olkusz. Przez wiele lat dawała pracę i dobre garnki [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Emalia Olkusz już nie istnieje. Przez lata produkowała garnki słynne w całej Polsce. Eksportowane były też za granicę. Pracowało tu wiele pokoleń olkuszan.

📢 Uwaga na te produkty! Zostały wycofane, GIS przed nimi ostrzega: są niebezpieczne! Sprawdź, czy masz je w domu

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) w ramach swojej działalności przekazuje m.in. informacje i ostrzeżenie o produktach, które mogą być szkodliwe. GIS informuje zarówno o produktach wycofanych ze sprzedaży przez ich producenta lub dystrybutora, jak i o tych, które zostały wycofane decyzją tegoż organu. W ostatnich miesiącach GIS wydał ponad kilkanaście ostrzeżeń. Ponadto również sieci handlowe, takie jak Lidl, Biedronka, Aldi czy Pepco wydają dla swoich klientów informacje i ostrzeżenia o produktach, które wycofano ze sklepów. Sprawdź, dla których produktów wydano ostatnio informacje i upewnij się, że nie masz ich w domu!

📢 Kometa Neowise jest widoczna gołym okiem w Polsce na bezchmurnym niebie. Gdzie oglądać kometę? Niebo w lipcu serwuje piękny widok

Kometa Neowise jest widoczna w Polsce. Gdzie i jak ją oglądać? Kometa Neowise C/2020 F3 widoczna będzie gołym okiem do 20 lipca, później do jej obserwacji konieczny będzie teleskop, czy lornetka. Niebo w lipcu serwuje obserwatorom wyjątkowy widok. Kometa Neowise najbliżej Ziemi znajdzie się 23 lipca. Oglądać ją można nisko nad horyzontem. Sprawdź szczegóły i nie przegap komety Neowise na niebie.

📢 Dzieci wykonały szalone eksperymenty. Trwają wakacje z Domem Kultury w Wolbromiu [ZDJĘCIA]

W środę odbyło się wakacyjne spotkanie Klubu Małego Odkrywcy w Domu Kultury w Wolbromiu. Dzieci podczas zajeć przeprowadziły szalone eksperymenty i oddały się twórczej zabawie.

📢 Akcja "Prędkość" w Olkuszu. Zatrzymano 61 kierowców

W środę 15 lipca br. policjanci ruchu drogowego olkuskiej komendy sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, wykorzystując przy tym ręczne mierniki prędkości oraz radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Działania policjantów mają charakter cykliczny i prewencyjny. Skierowane są głównie przeciwko piratom drogowym i mają na celu ograniczenie zachowań, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze.

📢 Tak się z nas śmieją: w DNA mamy pierogi, kiełbasę w dłoni. Te memy uwieczniają obraz Polaka za granicą

Memy to temat znany i lubiany: krótka forma internetowej satyry nie pozostaje obojętna na aktualne wydarzenia z kraju i ze świata. Okazuje się jednak, że nie tylko my gustujemy w tego typu żartach. Memy obiegają cały świat, a wśród nich także memy o... Polakach! Jak postrzegają nas za granicą? Kojarzymy się głównie z kiełbasą, trudnym językiem i... brakiem poczucia humoru. Niektóre memy komentują nawet naszą sytuację polityczną.

📢 Bitwa pod Grunwaldem MEMY Data 15.07.1410 r. okiem internautów. Czy to data, którą zna każdy Polak?

Bitwa pod Grunwaldem to jedna z największych bitew w historii średniowiecznej Europy, a data 14.07.1410 r. jest prawdopodobnie datą, którą pamięta lub powinien pamiętać każdy Polak. Historia rządzi się swoimi prawami, a swoimi prawami rządzi się internet, który również i z tej okazji ma memy. Zobacz, jak Bitwa pod Grunwaldem wygląda w oczach internautów.

📢 Będą kolejne inwestycje. Stary cmentarz i staw Tomsi w Olkuszu zupełnie się zmienią

W olkuskim magistracie rozstrzygnięto przetarg na realizację kompleksowego zagospodarowania terenu wokół stawu przy ul. Nullo (wraz z terenem Starego Cmentarza). Zostało ono wpisane do Gminnego Programu Rewitalizacji, dzięki czemu Gmina Olkusz na prace uzyskała wsparcie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie