Ponad milion złotych dla szpitala w Olkuszu. Będzie na windę i nowy ambulans. W 2022 roku to już kolejne wsparcie dla tej lecznicy

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Łukasz Kmita (pierwszy z prawej) i Jacek Osuch (drugi z prawej) po podpisaniu umów z szefostwem olkuskiego szpitala.
Łukasz Kmita (pierwszy z prawej) i Jacek Osuch (drugi z prawej) po podpisaniu umów z szefostwem olkuskiego szpitala. UMWM
Udostępnij:
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał z szefostwem Nowego Szpitala w Olkuszu Sp. z o.o. dwie umowy potwierdzające przyznanie olkuskiej placówce łącznie 1 020 000 zł. To jeden z 34 szpitali w Małopolsce, którym przyznano wsparcie finansowe. Nie jest to pierwsza pomoc dla olkuskiej lecznicy. Po doliczeniu wcześniejszych umów, od początku 2022 roku otrzymała już dwumilionowe wsparcie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Dzięki pieniądzom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 placówka stanie się bogatsza o nowy ambulans typu C z wyposażeniem i nową windę.

Prawie 2 mln zł dla olkuskiego szpitala w 2022 roku

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał z olkuskim szpitalem dwie umowy: jedna opiewa na kwotę 520 000 zł i dotyczy wymiany szpitalnej windy, zaś druga na kwotę 500 000 zł i obejmuje zakup wraz z dostawą ambulansu typu C z wyposażeniem.

Nie jest to pierwsze wsparcie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla tej placówki. 16 marca 2022 roku wojewoda podpisał z placówką umowę na rozbudowę instalacji tlenowej o wartości 880 000 zł. To łącznie dofinansowanie na poziomie 1 900 000 zł.

- Ambulans sanitarny będzie w pełni wykorzystywany do ratowania życia i zdrowia pacjentów, którzy będą wymagali transportu międzyszpitalnego. Szpital w Olkuszu obecnie dysponuje trzema karetkami transportowymi. Ze względu na dużą liczbę wyjazdów transportowych konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie. Niezawodny i dostępny transport medyczny jest ważnym elementem kompleksowości świadczeń medycznych i bezpieczeństwa pacjentów, na którym nam bardzo zależy – podkreśla prezes zarządu Nowego Szpitala w Olkuszu Norbert Kubański.

- Przyznane szpitalowi pieniądze posłużą również do wymiany jednej z wind szpitalnych w głównym budynku szpitala. Winda, która zostanie wymieniona, jest eksploatowana od 30 lat. Nowa winda zapewni pacjentom i personelowi medycznemu niezawodną komunikację pionową wewnątrz budynku. Jest to szczególnie istotne w sytuacji epidemii, kiedy jest konieczność wydzielenie jednej windy tylko dla pacjentów z zakażeniem wirusem COVID-19, jako środka transportu do wyodrębnionych w budynku oddziałów szpitalnych z łóżkami covidowymi – mówi członek zarządu Nowego Szpitala w Olkuszu Jadwiga Pięta-Pietrzyk.

Blisko 52 mln zł dla 35 podmiotów zaangażowanych w walkę z COVID-19

Na podstawie złożonych wniosków budowlanych i zakupowych środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 otrzymało w Małopolsce łącznie 35 podmiotów: 34 szpitale i pogotowie ratunkowe. Suma wsparcia wyniosła 51 944 000 zł. Są to środki na konkretne inwestycje w zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, a także rozwój placówek, które były najmocniej zaangażowane w walkę z COVID-19.

W szczytowym okresie pandemii Nowy Szpital w Olkuszu zabezpieczał łącznie ponad 100 łóżek dla pacjentów z COVID-19 lub podejrzeniem zakażenia, w tym 8 respiratorowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie