Piłkarki ręczne SPR-u ostatnie w Pucharze Starosty

Jacek Żukowski
W olkuskiej hali MOSiR-u odbył się turniej o Puchar Starosty z udziałem czterech zespołów. Grano po trzy mecze, dwa razy po 20 minut. Zwycięsko z niego wyszła ekipa Zgody Ruda Śląska, która w pokonanym polu zostawiła KSS Kielce, francuski zespół Lomme Lille oraz ekipę gospodarzy, czyli SPR Olkusz.

Olkuszanki niestety przegrały wszystkie trzy mecze. Na osłodę pozostał im fakt, że najlepszą bramkarką turnieju została Dorota Krzymińska z ich drużyny. Najlepszą zawodniczką została wybrana Camélia Voinescu (Lomme Lille), najskuteczniejsza zaś okazała się Marzena Paszowska (Zgoda) - 14 bramek.

W pierwszym meczu olkuszanki uległy minimalnie Francuzkom - zaledwie jedną bramką. Miejscowe nie utrzymały nikłego prowadzenia, który wypracowały sobie już przed przerwą. W drugiej grze miejscowe nie sprostały występującej w ekstraklasie Zgodzie, przegrywając bardzo wyraźnie. Przez pewien czas gra była wyrównana, ale z czasem wyszło większe doświadczenie zespołu ze Śląska.

Wydawało się, że miejscowe mogą powalczyć z innym ekstraklasowym zespołem - KSS Kielce, z którym toczyły jeszcze wyrównane gry w minionym sezonie. Od tego czasu skład olkuszanek uległ jednak zmianie i widać, że nie są w stanie jeszcze skutecznie walczyć z zespołami z wyższej ligi. Bardzo dobrze zaprezentowała się Krzymińska, ale to nie wystarcza. SPR w październiku rozpocznie I-ligową rywalizację, a dziś czeka go sparing ze Zgodą.

Turniej o Puchar Starosty:
KSS Kielce - Zgoda Ruda Śląska 20:21 (10:13), SPR Olkusz - Lomme Lille 14:15 (7:6), Lomme Lille - KSS Kielce 18:25 (8:11), KS Zgoda Ruda Śl. - SPR Olkusz 24:12 (12:7), Lomme Lille - KS Zgoda Ruda Śl. 23:28 (13:14), SPR Olkusz - KSS Kielce 16:23 (7:10).