Paczkomat Olkusz— sposób na szybki odbiór i wysyłkę paczki

Materiał informacyjny InPost

Widok Paczkomatów na stałe wpisał się w krajobraz wielu polskich miast. Liczba urządzeń do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek stale rośnie, co jest odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie użytkowników. Zalet Paczkomatów jest bardzo wiele — zaczynając od niskiej ceny, przez dostępność 24 godziny 7 dni w tygodniu, aż po komfort użytkowania. Istotną cechą, która wpływa na popularność automatów paczkowych, jest również brak kolejek i możliwość odbioru zamówionych paczek w dogodnym dla nas miejscu.

Paczkomat Olkusz

Olkusz jest miastem w województwie małopolskim. Jak na niespełna 36-tysięczne miasto, ma bardzo bogatą historię. Zyskało miano „srebrnego miasta” za sprawą długich tradycji górniczych — niegdyś wydobywano tu srebrnonośne rudy ołowiu. Olkusz i jego bliskie okolice mają do zaoferowania kilka naprawdę ciekawych punktów, które warto odwiedzić.

Mieszkańcy Olkusza mają do dyspozycji 16 Paczkomatów zlokalizowanych w strategicznych miejscach, aby każdy z łatwością mógł do nich dotrzeć. Poza automatami paczkowymi Olkuszanie mogą skorzystać z 3 PaczkoPunktów — dokładne lokalizacje znajdziesz na mapie na stronie InPostu w zakładce „Znajdź Paczkomat”.

Olkusz — odbiór paczki

Paczkomaty to nic innego jak urządzenia korzystające ze specjalnego systemu, który pozwala na szybki i sprawny odbiór i nadanie paczek. Składając zamówienie i wybierając tę opcję dostawy, możemy śledzić naszą paczkę tak, jak w przypadku dostawy kurierem. Różnica jest jednak w miejscu odbioru — zamiast pod nasze drzwi paczka zostanie umieszczona w jednej ze skrytek Paczkomatu.

Jak odebrać paczkę z Paczkomatu?

Sposób 1: Za pomocą aplikacji InPost Mobile

 1. Po otrzymaniu powiadomienia udaj się do Paczkomatu.
 2. Wybierz opcję „Otwórz skrytkę zdalnie” w aplikacji.
 3. Wyciągnij paczkę ze skrytki — nie zapomnij zamknąć drzwiczek — i gotowe!

Sposób 2: Za pomocą kodu QR lub 6-cyfrowego kodu odbioru

 1. Po otrzymaniu powiadomienia e-mail zawierającego kod odbioru oraz kod QR udaj się do Paczkomatu.
 2. Podejdź do ekranu maszyny i wpisz numer telefonu oraz otrzymany 6-cyfrowy kod lub zeskanuj kod QR.
 3. Gdy skrytka się otworzy, wyjmij przesyłkę.

Olkusz — wysyłka paczki

Dzięki Paczkomatom nadawanie przesyłek jest dziś niezwykle proste i nie wymaga oczekiwania w długich kolejkach. Intuicyjna procedura nadawania paczek nie powinna nikomu sprawić problemu, a dzięki dostępności 24 godziny przez 7 dni w tygodniu możesz to zrobić w dogodnym dla Ciebie czasie.

Jak nadać paczkę w Paczkomacie?

Sposób 1: Nadaj paczkę z InPost Mobile

 1. W aplikacji wybierz charakterystyczną ikonę ze strzałką (Nadaj).
 2. Następnie zaznacz formę wysyłki oraz uzupełnij niezbędne dane i opłać zlecenie — otrzymasz 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR.
 3. Udaj się do najbliższego Paczkomatu, zeskanuj otrzymany kod QR lub wprowadź 9-cyfrowy kod z aplikacji.

Przy tym sposobie nadania nie potrzebujesz drukować etykiety!

Sposób 2: Wyślij przesyłkę poprzez Szybkie Nadania na stronie InPostu

 1. Zaznacz sposób dostawy i uzupełnij niezbędne dane.
 2. Opłać i wydrukuj etykietę.
 3. Z przygotowaną paczką udaj się do Paczkomatu (lub PaczkoPunktu) - na ekranie maszyny wybierz opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą". Następnie zeskanuj kod kreskowy z etykiety i włóż paczkę do skrytki.
Dodaj ogłoszenie