Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Olkusz. X Małopolski Konkurs Karaoke Osób Niepełnosprawnych

Redakcja
W olkuskim MOK odbył się X Małopolski Konkurs Karaoke Osób Niepełnosprawnych - doroczne święto muzyki, radości i przełamywania barier organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu prowadzące Środowiskowy Dom Samopomocy w Olkuszu.

W imprezie wzięli udział przedstawiciele środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej oraz uczniowie szkół specjalnych z terenu Małopolski.

Małopolski Konkurs Karaoke otworzyli prezes Olkuskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu prowadzącego Środowiskowy Dom Samopomocy w Olkuszu, Ilona Muchajer – Nagawiecka oraz dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Olkusz - Wiesław Pietras. Imprezę prowadził aktor Teatru Zagłębia, Krzysztof Korzeniowski wraz z Barbarą Pasich – Grubką, którzy dobrym słowem i dowcipem dodawali otuchy śpiewającym oraz rozbawiali publiczność.

Zaraz potem na scenie pojawił się Filip Tyliba, uczeń Zespołu Szkół nr 3w Olkuszu, który bezbłędnie wcielił się w Zenka Martyniuka. Jako gość specjalny imprezy wystąpił Lovi (Kamil Rzeźniczak) – wokalista, który na rynku muzycznym pojawił się 3 lata temu, a na swoim koncie ma takie propozycje jak „Licealistka” czy „Agata” oraz prawdziwą bombę, czyli „Kocham jej czarne oczy”. Discopolowe rytmy rozgrzały publiczność do czerwoności przed konkursem główny.

Zgodnie z doroczną praktyką, lista chętnych zaprezentowania swoich wokalnych możliwości zapełniła się w błyskawicznie. Ostatecznie w szranki rywalizacji stanęło 45 uczestników z 25 małopolskich ośrodków. Artyści prezentowali się przed wspaniałą, ponad 300-osobową publicznością: terapeutami, rodzicami, opiekunami oraz koleżankami i kolegami z ośrodków wsparcia. Zmagania oceniało jury w składzie: Michał Mączka – instruktor sekcji instrumentalnej MOK w Olkuszu, Beata Bazan–Bagrowska – z Centrum Kultury w Bolesławiu, Marta Statuch - pracownik PCPR w Olkuszu, Lovi – wokalista, oraz Jacek Sypień - przedstawiciel UMiG w Olkuszu biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poziom warsztatu muzycznego, tempo, dynamikę, intonację, rytmikę oraz ogólny wyraz artystyczny.

Pierwsze miejsca w swoich grupach zajęli: Arleta Matlęga z ŚDS w Żegocinie oraz Robert Taras z ŚDS w Olkuszu; drugie lokaty: Jaromir Niedziela z ŚDS Vita w Krakowie oraz duet w składzie: Katarzyna Lewandowska i Robert Taras z ŚDS w Olkuszu; trzecie miejsca: Szymon Piotrowski z ŚDS w Chełmku oraz Robert Jaworek z ŚDS w Bochni
Wyróżnienia: Sylwia Dachowska – WTZ Lgota Wolbromska, Jacek Wójcicki – DPS Olkusz, Dariusz Słonina – ŚDS Bochnia

Scena zapełniła się nie tylko śpiewającymi pensjonariuszami. Występujących dzielnie wspomagała grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu wraz z nauczycielem wf - Agatą Wdowik, pełniąc role spontanicznej grypy wsparcia.

Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Aktywizacja przez sztukę”, realizowanego przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego realizowanego przez Olkuskie Stowarzyszenie Na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno- Gospodarczego „Klucz”.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olkusz.naszemiasto.pl Nasze Miasto