Olkusz. Podopieczne Szkoły Tańca Wena wróciły z międzynarodowych zawodów z tytułami mistrza i wicemistrzów świata! Zobacz ZDJĘCIA

Paweł Mocny
Paweł Mocny
Podopieczni Szkoły Tańca Wena wrócili do Olkusza. Na międzynarodowych zawodach w Austrii zdobyli tytułu wicemistrzów i mistrza świata Paweł Mocny
Podopieczne Szkoły Tańca Wena w Olkuszu wróciły do domu z miasta Graz w Austrii, w którym wywalczyły mistrzostwo i dwa wicemistrzostwa świata na międzynarodowych zawodach. Na miejscu czekało ich huczne przywitanie. Bliscy zawodniczek przygotowali szampany (oczywiście bezalkoholowe), konfetti oraz fajerwerki.

Podopieczne Szkoły Tańca Wena z Olkusza z tytułami mistrza i wicemistrzów świata!

W austriackim Grazie trwają mistrzostwa świata w hip-hopie i poppingu organizowane przez International Dance Organization (IDO).

Już pierwszego dnia zawodów (26 października) olkuska grupa Wena Snax zdobyła tytuł mistrza świata 2022. Zawodniczki konkurowały z reprezentacjami 29 krajów.

Tytuł mistrza świata to nie wszystko co zdobyły zawodniczki olkuskiej szkoły. Kolejnego dnia IDO World Hip Hop & Popping Championships grupy: Wena Snax Mini oraz Wena Gold wywalczyły wicemistrzostwo świata. Dodatkowo grupa Wena Kids Mini zdobyła 15 miejsce konkurując z 45 reprezentacjami startującymi w tej samej kategorii, a Junior Wena Squad zdobył 12 miejsce na 42 grupy.

W nocy 28 października zawodniczki wróciły do Olkusza. Pod halą sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czekało na nie huczne powitanie. Bliscy tancerek nie szczędzili słów uznania dla wszystkich dziewcząt, które wystartowały w zawodach. Na imprezie powitalnej nie zabrakło także szampana, konfetti a nawet fajerwerków.

Kolejny Sukces Weny

Szkoła Tańca Wena została założona przez Rafała Lebiest w 1998 roku. Zajęcia, które prowadzone były na początku jej działalności były kursami I i II stopnia. Z czasem zaczęto jednak nauczać na wyższym poziomie. Powstały wówczas sekcje: tańca towarzyskiego i freestylowego.

Tancerze Weny reprezentują swoją szkołę na wielu zawodach i turniejach tańca zarówno w kraju jak i za granicą. Lista sukcesów wychowanków szkoły jest bardzo długa.