Około sto osób stanęło na starcie 27. Międzynarodowego Biegu Ulicznego „Szlakiem Walk Legionistów” w Bydlinie. Zobaczcie zdjęcia

Paweł Mocny
Paweł Mocny
27. Międzynarodowy Bieg Uliczny „Szlakiem Walk Legionistów” w Bydlinie
27. Międzynarodowy Bieg Uliczny „Szlakiem Walk Legionistów” w Bydlinie Gmina Klucze
W 27. Międzynarodowym Biegu Ulicznym „Szlakiem Walk Legionistów” wzięło udział około sto osób. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Zawodnicy z Małopolski i Śląska wystartowali w sześciu kategoriach. Kobiety pokonały trasę liczącą osiem kilometrów a mężczyźni 12 kilometrów.

W 27. Międzynarodowym Biegu Ulicznym „Szlakiem Walk Legionistów” wzięło udział około sto osób. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Zawodnicy z Małopolski i Śląska wystartowali w sześciu kategoriach. Kobiety pokonały trasę liczącą osiem kilometrów a mężczyźni dwanaście kilometrów.

Uczestnicy 27. Międzynarodowego Biegu Ulicznego „Szlakiem Walk Legionistów” wystartowali spod przystanku turystycznego przy szlaku I wojny światowej w Bydlinie. Meta była natomiast na stadionie „Legionu” Bydlin.

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych. Sportowcy wystartowali w kategorii do 50 roku życia oraz powyżej 50 roku życia. Na starcie znaleźli się zawodnicy między innymi z Olkusza, Bukowna, Częstochowy, Krakowa i Bytomia.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Sylwia Ślęzak. Na drugim miejscu znalazła się Ewa Brych-Pająk z JKLA JAWOR Jaworzno. Trzecie miejsce natomiast zdobyła Sara Tytko reprezentująca Decathlon Bytom.

Pierwsze miejsce wśród mężczyzn należało do Patryka Marmona z AZS AWF Kraków Masters. Drugie miejsce zajął Zbigniew Kalinowski z JKLA Jawor Jaworzno. Trzecie miejsce zdobył Mateusz Jasica z UKS Kusy Bukowno.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Zdobywcy podium natomiast wygrali nagrody rzeczowe, pamiątkowe statuetki i nagrody pieniężne.

Tego samego dnia w Bydlinie odbyły się 8. Zawody Nordic Walking „Szlakiem Walk Legionistów”. Ich uczestnicy wystartowali w sześciu kategoriach.