Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Matura poprawkowa 2019 termin, wynik. O której godzinie są matury poprawkowe? 20 08 [DATA, TERMIN]

Natalia Urzędowska
Natalia Urzędowska
Matury poprawkowe 2019. Kiedy są egzaminy poprawkowe, o której godzinie i kto je pisze?
Matury poprawkowe 2019. Kiedy są egzaminy poprawkowe, o której godzinie i kto je pisze? Fot. Karol Makurat
Matury poprawkowe to ostatnia w tym roku szansa dla uczniów liceum, aby zdać egzamin dojrzałości 2019. Abiturienci przystąpią do nich już w sierpniu. Sprawdź, kiedy dokładnie odbędą się egzaminy poprawkowe z matury 2019 oraz kto będzie do nich przystępował. Przedstawiamy również dokładny harmonogram poprawkowych egzaminów dojrzałości oraz zadania z poprawkowej matury z matematyki 2018.

Matura poprawkowa 2019. Kiedy odbędą się egzaminy poprawkowe?

Maj jest miesiącem matur, a zarazem wielkiego świętowania. Szczególnie dla uczniów, którzy zdali egzaminy maturalne w pierwszym terminie. Niestety nie wszyscy mogą się tym pochwalić. Jeśli jednak abiturienci, którym podwinęła się noga, chcą pójść na studia jeszcze w tym roku, mają szansę przystąpić do egzaminów poprawkowych. Rozpoczną się one już w połowie sierpnia. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że na danym kierunku może już nie być miejsc.

Kto przystępuje do egzaminów poprawkowych z matury 2019?

Poprawkowy egzamin maturalny to szansa dla uczniów liceów i techników, którym nie powiodło się w maju i nie uzyskali min. 30 proc. z obowiązkowej części pisemnej z języka polskiego, matematyki lub języka obcego nowożytnego. Aby zdać egzamin dojrzałości jeszcze w tym roku, muszą przystąpić do egzaminów poprawkowych, których rozpoczęcie planuje się na drugą połowę sierpnia.

Do egzaminu poprawkowego w tym roku zgłosiło się 3600 osób z Małopolski, w tym 930 z Krakowa.

Terminy matur poprawkowych 2019

Matury poprawkowe 2019 przysługują uczniom, którzy podczas egzaminów maturalnych w maju nie zdali tylko jednego egzaminu pisemnego lub ustnego. Poniżej przedstawiamy harmonogram poprawkowy:

Poprawa matury z części pisemnej:
[*]20 sierpnia 2019

Poprawa matury z części ustnej:
[*]20-21 sierpnia 2019

Co w przypadku, gdy ktoś nie zdał 2 egzaminów?

Jeśli zdarzy się, że uczeń nie zdał 2 przedmiotów, wówczas może przystąpić do poprawy egzaminów maturalnych dopiero w przyszłym roku szkolnym. Abiturienci są zobowiązani do poprawy części, których nie byli w stanie zaliczyć za pierwszym razem. Dodatkowo można ponownie pisać egzaminy, których wyniki nie są dla ucznia satysfakcjonujące.

Deklaracje upoważniające do poprawy egzaminów maturalnych

Aby przystąpić do poprawy egzaminu dojrzałości w sierpniu trzeba złożyć wcześniej odpowiednie papiery i deklaracje, mówiące o zamiarze przystąpienia do ponownego pisania matury. Należy je przedstawić przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego w terminie nie dłuższym niż tydzień po otrzymaniu oficjalnych wyników maturalnych. W tym roku uczniowie mieli czas na składanie deklaracji do 11 lipca.

Termin otrzymania wyników matur poprawkowych

Uczniowie, którzy będą przystępować do poprawy egzaminów maturalnych muszą uzbroić się w cierpliwość. Otrzymają bowiem świadectwa maturalne dopiero wtedy, gdy poprawią matury. Nastąpi to w środę 11 września 2019.

Poprawa matury z matematyki 2018 - przykładowe zadania

W zeszłym roku w Krakowie do matury poprawkowej przystąpiły 1144 osoby.

Na poprawę matematyki abiturienci mieli 170 min. Do uzyskania było 50 punktów ( 25 zadań zamkniętych i 8 otwartych). Aby zdać egzamin dojrzałości w sierpniowym terminie uczniowie musieli wykazać się znajomością m.in. procentów, pierwiastków, logarytmów, funkcji, ciągów arytmetycznych, prostopadłościanów, nierówności oraz prawdopodobieństwa.

Przykładowe zadania zamknięte z matury poprawkowej z matematyki 2018

  • Cena pewnego towaru w wyniku obniżki o 10 proc. zmniejszyła się o 2 018 zł. Ten towar po tej obniżce kosztował
    a. 2 180
    b. 18 162
    c. 2 108
    d. 2 028
  • Liczba log_4 96 − log_4 6 jest równa
    a. log_4 90
    b. log_6 96
    c. 4
    d. 2
  • Wykresem funkcji kwadratowej f(x ) = x^2 − 2x − 11 jest parabola, której wierzchołkiem jest punkt o współrzędnych
    a. (-2, -3)
    b. (-2, -12)
    c. (1, -8)
    d. (1, -12)
  • Przekrój osiowy walca jest kwadratem o przekątnej 10√2 . Pole powierzchni bocznej tego walca jest równe
    a. 50π

    b. 100 π
    c. 200π
    d. 250π

Przykładowe zadania otwarte z matury poprawkowej z matematyki 2018

  • W równoległoboku ABCD punkt E jest środkiem boku BC. Z wierzchołka D poprowadzono prostą przecinającą bok BC w punkcie E. Proste AB i DE przecinają się w punkcie F. Wykaż, że punkt B jest środkiem odcinka AF.
  • Dziewiąty wyraz ciągu arytmetycznego (an) , określonego dla n ≥ 1 , jest równy 34, a suma jego ośmiu początkowych wyrazów jest równa 110. Oblicz pierwszy wyraz i różnicę tego ciągu.
  • Punkty A= (2, 4), B=(0,0), C=(4,-2) są wierzchołkami trójkąta ABC. Punkt D jest środkiem boku AC tego trójkąta. Wyznacz równanie prostej BD.
  • W ostrosłupie prawidłowym trójkątnym ABCS krawędź podstawy ma długość a. Pole powierzchni bocznej tego ostrosłupa jest dwa razy większe od pola jego podstawy. Oblicz cosinus kąta nachylenia krawędzi bocznej tego ostrosłupa do płaszczyzny jego podstawy.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto