Artur Bogacki
KS PKM Olkusz - Przebój Wolbrom (23.10.2021)
KS PKM Olkusz - Przebój Wolbrom (23.10.2021) Artur Bogacki
W meczu 11. kolejki w grupie I klasy okręgowej Kraków, który odbył się 23.10.21, KS PKM Olkusz pokonał 2:1 Przebój Wolbrom. Zobacz, co działo się na boisku (spotkanie rozegrano przy sztucznym świetle). Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

KS PKM Olkusz - Przebój Wolbrom 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mirek 23, 2:0 Barczyk 66, 2:1 Da Costa Bezerra 71 karny.
Olkusz: Szatan - Majewski, Żak, Świerk, Pietrzeniec (80 Kiczyński) - Barczyk (90 Demarczyk), Kwinta, Mirek, Tumiłowicz, Smolarczyk - Szwajcowski.
Przebój: Półtorak - Przybek, Pasternak, Raczyński, Gamrat - Kazior, Da Costa Bezerra, Rogal, Bertolani, Seweryn (74 Antosiewicz) - Srebnicki.
Sędziował: Sławomir Steczko. Żółte kartki: Majewski, Barczyk, Świerk, Żak, Tumiłowicz - Kazior, Raczyński, Srebnicki.

Do przerwy zasłużenie prowadzili olkuszanie. Gola zdobył Mirek płaskim strzałem trafił zza „16” po akcji Smolarczyka i zamieszaniu w polu karnym. Później Barczyk „ostemplował” słupek, a w doliczonym czasie I połowy goście wybili piłkę z linii bramkowej.

Po zmianie stron goście wreszcie zaczęli stwarzać konkretne zagrożenie. Mogli szybko wyrównać, lecz Da Costa Bezerra w 50 min zmarnował karnego (za zagranie ręką) - Szatan (były bramkarz Przeboju) obronił jego strzał. W 66 min prowadzenie gospodarzy podwyższył Barczyk po centrze Smolarczyka, ale to jeszcze nie był koniec emocji. Po chwili kolejną „11” Da Costa Bezerra już wykorzystał, a goście mieli potem kolejne szansę. Uderzenie Kaziora golkiper jednak obronił, a w 90 min Raczyński spudłował.