Grand Prix Małopolski w biegach przełajowych po raz pierwszy w Olkuszu

Paweł Mocny
Paweł Mocny
Grand Prix Małopolski w biegach przełajowych po raz pierwszy w Olkuszu Paweł Mocny
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu został gospodarzem eliminacji Grand Prix Małopolski w Biegach przełajowych. Zawody po raz pierwszy zagościły w Srebrnym Mieście. Na starcie stanęło około 280 zawodników z całego województwa.

Eliminacje do Grand Prix Małopolski w biegach przełajowych zorganizował olkuski MOSiR przy współpracy z Małopolskim Związkiem Lekkiej Atletyki i KS Olkusz Lekkoatletyka a burmistrz miasta objął je honorowym patronatem.

Na starcie stanęło blisko 280 zawodników między innymi z Olkusza, Krakowa, Tarnowa, Suchej Beskidzkiej, Trzebini, Limanowej i Bukowna. Warunkiem uczestnictwa w zawodach było posiadanie ważnej licencji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz potwierdzone badania lekarskie.

Biegi odbywały się na olkuskim Silver Parku przy ulicy Głowackiego. Tam zawodnicy w zależności od kategorii, w której startowali pokonali 500 metrów, kilometr lub dwa kilometry. Łącznie odbyło się dwadzieścia biegów w różnych kategoriach wiekowych. Wyniki można sprawdzić klikając tutaj.

Finał tegorocznego Grand Prix Małopolski został zaplanowany na 20 listopada. Odbędzie się on w Trzebini.