Bukowno, Klucze. Ogromny sukces młodych sportowców na turnieju jujitsu w Katowicach. W silnej konkurencji zdobyli aż 16 medali! [ZDJĘCIA]

Bogusław Kwiecień
Ogromny sukces odnieśli młodzi sportowcy z Bukowna i Klucz na turnieju Silesian Jujitsu Open w Katowicach. W silnej konkurencji zawodnicy Uczniowskiego Klubu "Samuraj" zdobyli aż 16 medali Facebook Uczniowski Klub Sportowy Samuraj w Bukownie
Ogromny sukces odnieśli młodzi sportowcy z Bukowna i Klucz na turnieju Silesian Jujitsu Open w Katowicach. W silnej konkurencji zawodnicy Uczniowskiego Klubu "Samuraj" aż 16 razy stawali na podium, zdobywając 5 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych medali. Radości nie kryli rodzice i trenerzy zawodników z sekcji w Bukownie i Kluczach.

Turniej, pomimo licznych ograniczeń związanych z pandemią udało się przeprowadzić bezpiecznie. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Samuraj" odnotowali pięć zwycięstw. Część miała podwójne powody do satysfakcji, zdobywając pod dwa medale.

Piątka z Bukowna i Klucz na najwyższym podium

Na najwyższym podium stanęli: Jagoda Biały – duo system, Roksana Kurek – duo system, Dominik Mulka - fighting, Weronika Szymonek - fighting, Sebastian Magier - fighting bez I fazy.

Z drugich miejsc i srebrnych medali cieszyli się: Michał Misztal - fighting 77 kg, Roksana Kurek - fighting 40 kg, Jagoda Biały - fighting 44 kg, Sebastian Magier - fighting 60 kg

Ponadto młodzi sportowcy z Bukowna i Klucz wywalczyli siedem brązowych medali: Martynka Jaszczyk - fighting, Gabriel Gołąb – duo system, Tymon Sadok - duo system, Miłosz Jedynak - fighting, Evan Cieślak- fighting, Bruno Pater - figting, Michał Misztal - fighting senior 69 kg. Oprócz tego Gloria Gołąb zajęła wysoką 4 lokatę.

Opiekunowie sekcji zapraszają na treningi do Bukowna i Klucz - tel. 663 732 181.