Smutek w Arenie Jaskółka Tarnów. Unia przegrała ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością. Zdjęia

Artur Gawle
Artur Gawle
Kibice nie mieli powodów do radości po ostatnim meczu Grupy Azoty Unia Tarnów w hali Arena Jaskółka Artur Gawle
Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała w piątek (19 kwietnia) w ostatnim meczu sezonu przed własną publicznością drużynę Energa Wybrzeże Gdańsk. Rywale okazali się mocniejsi i wyjechali z Tarnowa z tarczą. W pierwszej połowie tarnowianie starali się dotrzymać kroku przyjezdnym i na przerwę schodzili, przegrywając różnicą jednej bramki (14-15). W drugiej odsłonie gdańszczanie byli już wyraźnie lepsi, wygrywając ostatecznie 25-33.

Dwa wcześniejsze mecze w fazie play-out ORLEN Superligi tarnowianie kończyli zwycięstwami, pokonując Zagłębie Lubin (29-20) oraz Piotrkowianina Piotrków Trybunalski (29-21).

Na pożegnanie z tarnowską publicznością dobrej passy nie udało się Unii podtrzymać.

Przed szczypiornistami z Tarnowa jeszcze dwa mecze ligowe - oba na wyjeździe. Najpierw 27 kwietnia będą rywalami Zeptera Legionowo, a rozgrywki zakończą pojedynkiem w Opolu, z tamtejszą Gwardią (11 maja).

W tabeli zajmują na razie 9. miejsce z 8-punktową przewagą nad strefą spadkową.

O przyszłości drużyny decydować będą jednak również aspekty pozasportowe. Nie jest tajemnicą, że pogrążona w kryzysie Grupa Azoty kończy współpracę z piłkarzami ręcznymi Unii, a klub rozpaczliwie poszukuje sponsorów, którzy zapewniliby byt zespołu na poziomie Superligi.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?