Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Olkusz. Ośrodek sportowo-wypoczynkowy „Czarna Góra” rozwija się. Budowa trybun idzie pełną parą. Zobacz ZDJĘCIA

Paweł Mocny
Paweł Mocny
Budowa trybun w OSW Czarna Góra w Olkuszu
Budowa trybun w OSW Czarna Góra w Olkuszu Paweł Mocny
W powiecie olkuskim ciężko znaleźć obiekt sportowy, który może równać się z ośrodkiem sportowo-wypoczynkowym „Czarna Góra” w Olkuszu. Boiska, korty tenisowe, bieżnie lekkoatletyczne, plac zabaw oraz altanki przyciągają tam tłumy. Niespełna dwa lata temu zakończyła się rewitalizacja obiektu, ale na tym się nie skończyło. Kolejne elementy są budowie, czyli trybuny i zaplecze.

„Czarna Góra” w Olkuszu rozwija się. Budowa trybun idzie pełną parą

Piłkarze w Olkuszu już od pewnego czasu mają na terenie "Czarnej Góry" do dyspozycji boisko, którego wielu może im pozazdrościć. Ciągle w gorszej sytuacji są piłkarscy fani, którzy mecze muszą oglądać na stojąco. Ale to się już zmienia.

- Jest pięknie, ale ten brak trybun doskwiera. Na stadionach w Bukownie, Wolbromiu i Kluczach kibice mają, gdzie usiąść. A w stolicy powiatu? No, radzimy sobie jak możemy. Naprawdę nie mogę się doczekać końca budowy naszych trybun - mówił Kazimierz Kowalczyk spotkany na jednym z meczów KS PKM Olkusz.

W ramach inwestycji budowany jest dwukondygnacyjny budynek zaplecza sportowego wraz z częściowo zadaszonymi trybunami, które pomieszczą prawie 600 osób. Oprócz tego w nowym obiekcie znajdować będą się także: szatnie dla zawodników, stanowisko spikera, nowoczesna kotłownia, ubikacje oraz magazyny na sprzęt.

Niedawno temu minął rok od rozpoczęcia prac przy tej inwestycji. Na miejscu widać znaczne postępy. Zarówno budynek, w którym znajdą się wszystkie planowane pomieszczenia jak i znajdujące się na nim trybuny są już prawie gotowe. Obecnie robotnicy zajmują się otoczeniem budynku.

Koszt inwestycji to nieco ponad 7,3 miliona złotych z czego około 3,5 miliona złotych pokrywa dofinansowania przyznane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Prace prowadzi firma TIGMA-BUD z Jędrzejowa.

Zakończenie inwestycji planowano na jesień tego roku. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że wykonawca zdąży na czas.

Ośrodek sportowo-wypoczynkowy „Czarna Góra” rozwija się!

Warto przypomnieć, że park „Czarna Góra” niespełna dwa lata temu przeszedł wielką rewitalizację. W ramach prac przebudowano boisko do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej, bieżnie oraz urządzenia lekkoatletyczne. Ponadto prace objęły boisko treningowe do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy.

W nowej odsłonie obiektu znalazły się także ciągi pieszo-rowerowe, altany rekreacyjne, plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz kilka innych atrakcji.

W minione wakacje dobiegł końca także remont basenu otwartego. Wykonano między innymi: foliowanie niecek basenowych, wymianę wyposażenia niecek, rozbudowę i wymianę automatyki basenu oraz montaż pompy ciepła. Na terenie kąpieliska powstały wówczas nowe atrakcje takie jak wodny plac zabaw oraz zjeżdżalnia dla dzieci.

Łącznie w ostatnich latach w Czarną Górę zainwestowano około 28 milionów złotych.

Studiowanie w Polsce jest coraz droższe. Ekspert wyjaśnia powody

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na olkusz.naszemiasto.pl Nasze Miasto