IV Liga ZZPN. Darłovia zorbiła to co musiała. Wieża... Wyniki, zdjęcia

Tomasz Turczyn
Wieża Postomino na równi pochyłej zmierza do okręgówki. Zespół przegrywa kolejny mecz choć od 30 minuty grał z przewagą jednego zawodnika. Z kolei Darłovia Darłowo cieszy się z wyjazdowej wygranej.

25 kolejka IV ligi ZZPN

Perła URB Dygowo - Wieża Postomino 1:0 (0:0)

Wieża od 30 minuty grała w przewadze, bo zawodnik gospodarzy zarobił czerwoną kartkę. Mimo to nie potrafiła wykorzystać tej przewagi, a na domiar złego w 70 minucie straciła gola z rzutu karnego. Perła - Wieża 1:0. Wiosną postominianie wywalczyli tylko punkt w ligowych potyczkach i okupują ostatnie miejsce w tabeli - 9 punktów. Do zakończenia sezonu pozostało 9 kolejek. To oznacza, że Wieża coraz bardziej musi przyzwyczajać się do myśli, że przyjdzie jej grać w okręgówce. I jest to o tyle zaskakujące, że zimą zespół został wzmocniony.

Unia Dolice - Darłovia Darłowo 0:2 (0:1)

Trzecie zwycięstwo w piątym wiosennym wyjeździe Darłovii Darłowo. Trzeci z rzędu mecz z punktami. Trzeci z rzędu mecz bez straty gola... Taka statystyka bardzo cieszy darłowiaków, którzy mają na koncie 23 punkty i plasują się na 13 miejscu w tabeli.

Unia to przedostatni zespół w tabeli z dorobkiem 13 punktów i ten mecz Darłovia musiała wygrać. I to zrobiła! Brawo.

MKP Szczecinek - Biali Sądów 0:2
Odra Chojna - Bałtyk Koszalin 0:1
Olimp Gościno - Wybrzeże Rewalskie Rewal 0:3
Gwardia Koszalin - Polski Cukier Kluczevia Stargard 2:1
Ina Goleniów - Iskierka Mirand Szczecin 4:3
Orzeł Wałcz - Chemik Police 3:1

Błękitni II Stargard - Mechanik Bobolice 4:2