Abp Marek Jędraszewski spotkał się wczoraj z kardynałem Stanisławem Dziwiszem w domu arcybiskupów krakowskich. Była to pierwsza wizyta abpa Jędraszewskiego po ogłoszeniu nominacji na urząd metropolity krakowskiego. Podano też datę jego ingresu - 28 stycznia.

- Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy hierarchów w prywatnej kaplicy arcybiskupów na ul. Franciszkańskiej 3. Abp Jędraszewski podarował kard. Dziwiszowi kopię płaskorzeźby św. Jana Pawła II, znajdującej się w rezydencji arcybiskupów łódzkich, która upamiętnia pielgrzymkę Ojca Świętego w Łodzi - informuje ks. Piotr Studnicki, rzecznik krakowskiej kurii.

Podczas spotkania ustalono, że kanoniczne objęcie urzędu metropolity krakowskiego przez abp. Marka Jędraszewskiego oraz ingres do katedry odbędzie się w sobotę 28 stycznia 2017 roku.

Kardynał Stanisław Dziwisz po 11 latach posługi odchodzi na emeryturę. Kończy się pewien etap. Po kardynałach Wojtyle, Macharskim i Dziwiszu w Pałacu Arcybiskupim przy Franciszkańskiej 3 zamieszka gość do tej pory niezwiązany z Krakowem. Nowym metropolitą krakowskim, decyzją papieża Franciszka, został dotychczasowy metropolita łódzki arcybiskup Marek Jędraszewski.


Autor: Oskar Nowak

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!