Energylandia w Zatorze planuje wybudować największą w Europie kolejkę górską. Wagoniki, które pomieszczą 28 osób, rozpędzać się będą do 142 km/h. Najbardziej stromym zjazdem będzie się jechało prawie całkiem pionowo. Cały tor będzie miał 1450 metrów długości. Mega Coaster zaprezentowany zostanie w 2018 r.

Producentem instalacji będzie szwajcarska firma INTAMIN, lider w branży, który dostarcza roller coastery oraz inne atrakcje do największych parków rozrywki na świecie, takich jak Six Flags czy Universal Studios w USA, Parków Disneyland, a także Ferrari World w Abu-Dhabi.

Mega Coaster będzie potężną konstrukcją, zapewniającą największy w Europie, aż 80-metrowy spadek, który jest o 2 metry dłuższy od zjazdu Shambhala w parku Port Aventura w Hiszpanii (aktualnie najwyższego i najszybszego roller coastera typu Hyper Coaster na starym kontynencie). Mega Coaster w Energylandii będzie posiadał pierwszy spadek schodzący do dołu o głębokości około 4 metrów. Wysokość samego wjazdu na szczyt konstrukcji wyniesie aż 77 metrów, stając się najwyższym wyciągiem w Europie. Planowana inwestycja posiadać będzie także najbardziej stromy pierwszy spadek, mający aż 84 stopnie, czego nie spotkamy w żadnej innej kolejce górskiej w europejskich parkach rozrywki.

Podobnie z resztą jak prędkości – ponad 140 km/h, którą osiągną wagony, zabierające 28 pasażerów i poruszające się po torze o długości 1450 metrów. - Projektując nasz nowy Roller Coaster uwzględniliśmy najnowsze badania ogłoszone w czasie EAS w Barcelonie o dynamice atrakcji oraz poziomie pozytywnych emocji, a co za tym idzie atrakcyjności urządzenia. Wybraliśmy najbardziej optymalne rozwiązania w tej dziedzinie - dodaje Kris Kojder.

Kolejnym elementem wyróżniającym tę konstrukcję jest tak zwany efekt Super-Splash, uzyskiwany dzięki przejazdowi kolejki po specjalnej sekcji wodnej. Potężne zsynchronizowane z pociągiem dysze wyrzucą w górę, wysokie na kilkanaście metrów strumienie wody, symulując zderzenie wagonów z taflą sadzawki, tym samym generując wspomniany efekt. Mega Coaster w Energylandii będzie mógł w ciągu godziny obsłużyć do 1500 pasażerów.

Parametry techniczne Mega Coastera:

- 80 m – pierwszy spadek – największy w Europie
- 77 m – wysokość podnoszenia – najwyższy wyciąg Roller Coastera w Europie
- 142 km/h – najszybszy Roller Coaster w Europie
- 84 ° - najbardziej stromy w Europie pierwszy spadek Mega Coastera
- 1450 m – długość toru
- 28 – liczba pasażerów pociągu
- 1350-1500 – przepustowość atrakcji

ZOBACZ TAKŻE: Nowy pociąg Newagu w Krakowie

autor:Oskar Nowak

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!