Sztuka zdobienia w drewnie wkroczyła na nowy poziom. Oni ozdabiają meble... elektrycznością [WIDEO] Sztuka zdobienia w drewnie wkroczyła na nowy poziom. Oni ozdabiają meble... elektrycznością [WIDEO]

Sztuka zdobienia w drewnie wkroczyła na nowy poziom. Oni ozdabiają meble... elektrycznością [WIDEO] (© screen wideo YouTube BoredPandaArt)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Workshop Canadian Woodworks dekorują meble w sposób, którego zupełnie byście się nie spodziewali. Używają do tego... wyładowań elektrycznych. Sami zobaczcie, jak to wygląda!

Meble ozdabiane są tzw. Figurą Lichtenberga, czyli wzorami w formie rozgałęzionego drzewa, które mogą powstawać w czasie przepływu prądu o wysokim napięciu przez dielektryk (materiał, który słabo przewodzi prąd elektryczny). Nazwa pochodzi od naukowca Georga Christopha Lichtenberga, który zaobserwował, jak podczas wyładowania elektrycznego na powierzchni materiału nieprzewodzącego prądu cząsteczki tuszu układają się w kształt błyskawicy.Wzory wyglądają naprawdę niesamowicie, prawda?

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!