„Poświatowska we wspomnieniach i inspiracjach.” Nietypowa biografia i nieznane fakty z życia poetki „Poświatowska we wspomnieniach i inspiracjach.” Nietypowa biografia i nieznane fakty z życia poetki

„Poświatowska we wspomnieniach i inspiracjach.” Nietypowa biografia i nieznane fakty z życia poetki (© mat. pras. )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nietypowa biografia Haliny Poświatowskiej. Anegdotki, historie i zdjęcia. Biografia poetki została napisana z punktu widzenia jej znajomych.

Halina Poświatowska żyła tylko 32 lata, ale jej wpływ na następne pokolenia był ogromny. „Całe życie wierna sobie, swemu ideałowi miłości, nigdy nie szła na kompromis. Była ciekawa życia, ale miała świadomość, że musi się spieszyć. Każdy dzień był dla niej najważniejszy”. Tak we wspomnieniach przyjaciół, najbliższych i przedstawicieli polskiej estrady przedstawione zostało życie poetki.

Książka „Poświatowska we wspomnieniach i inspiracjach” jest zbiorem zdjęć, opowieści i aforyzmów na temat poetki. Wypowiadają się także znane postaci polskiej popkultury m.in. Muniek Staszczyk, Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka i Hanna Banaszak.

„Majstersztyk słowa, dużo emocji niebanalnej i świetne obrazy – ja lubię takie klimaty, nie dlatego, że jestem megamroczny, ale jak jest mroczność połączona z erotyką, to jest to absolutnie ludzka strona mocy. No, zaskoczyła mnie, ten wiersz walnął mnie w łeb” - tak o twórczości Poświatowskiej wypowiada się w książce Muniek Staszczyk. Nie brakuje również bardziej intymnych doświadczeń, relacji bliskich czy znajomych.

Uzupełnieniem opowieści jest wybór zdjęć, pochodzących z rodzinnych, prywatnych zbiorów, z których część do tej pory nie była publikowana. W książce znajdują się również reprodukcje obrazów męża Haliny – Adolfa Poświatowskiego i wiele innych prac, np. grafika Marty Frej stworzona specjalnie do kalendarza miejskiego, przedstawiającego słynne częstochowianki. W książce znalazły się też osobiste materiały poetki i przedruki listów do matki i przyjaciół, dzięki którym poznajemy Halinę Poświatowską z bliska – jej poglądy, emocje, utrapienia, a także codzienne sprawy, które ją zajmowały.


Zobaczcie też: Inteligentne rośliny zastąpią klimatyzację, a ładowarki przypilnują dzieci?

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!