(© Conowego.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

La Traviata Verdiego wystawiona przez Operę Wiedeńską jest pierwszym przedstawieniem które można było obejrzeć na żywo w rozdzielczości UHD z HDR za pośrednictwem aplikacji w Samsung Smart TV. Kolejne transmisje na żywo są planowane w całym sezonie operowym 2016/17.

Aby zarejestrować się i oglądać streaming z Opery Wiedeńskiej na żywo, należy skorzystać z aplikacji Samsung Smart TV lub strony streamingowej Wiedeńskiej Opery Państwowej.

Dzięki rozdzielczości UHD (Ultra-High Definition) misterne kostiumy, bogate dekoracje sceniczne i niezwykłe przedstawienia mogą ożyć, tak aby widzowie mieli szansę docenić wspaniałe występy, nawet jeśli nie mogą pojawić się w hali koncertowej osobiście.

Dotychczas wystawianie klasycznych przedstawień na potrzeby w telewizji zawsze wymagało pewnych zmian w produkcji, nawet w standardzie Ultra HD. Wiele teatrów wprowadza na scenę wysokie kontrasty - jasne oświetlenie skierowane jest na aktorów i dekorację, przy jednoczesnym zachowaniu ciemnego tła. W przeszłości zmuszało to zespoły produkcyjne do włączania silniejszego oświetlenia na czas nadawania lub dokonywania innych korekt technicznych.

Teraz Samsung przenosi klasyczny streaming na wyższy poziom dzięki obrazowi HDR (High Dynamic Range) na telewizorach UHD. Wraz z Wiedeńską Operą Państwową firma Samsung transmituje niektóre z najlepszych oper światowych w taki sposób, w jaki miały być pierwotnie oglądane w teatrach, prezentując oryginalne wartości produkcji.

Samsung Austria oferuje streaming Wiedeńskiej Opery Państwowej od 2013 roku, a już rok później wybrane treści były dostępne w jakości UHD na telewizorach Samsung. Jednak jakość, jaką może zapewnić technologia HDR oznacza, że widzowie mogą teraz cieszyć się niespotykanym jak dotąd realizmem transmisji. W trybie HDR zawartość obrazu jest jaśniejsza, kontrast jest bogatszy, a kolory głębsze i bliższe temu, co może dostrzec ludzkie oko.

Źródło: Conowego.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: