(© fot. Policja)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policjanci z Olkusza zatrzymali kierowcę, który w ubiegłym tygodniu potrącił 76-letnią pieszą. 35-latek uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy rannej.

2 grudnia około godziny 17 w miejscowości Dłużec kierowca daewoo matiza potrącił kobietę, która szła poboczem jezdni. Sprawca wypadku nie zatrzymał się, by udzielić pomocy. Odjechał z miejsca zdarzenia.

Ranna 76-latka trafiła do szpitala w Olkuszu.

Po kilku dniach policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Wolbrom. Okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dokumenty stracił za jazdę w stanie nietrzeźwości.

35-latek usłyszał zarzut z art. 244 kodeksu karnego ("Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu (...) prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.")

Niebawem 35-latek może usłyszeć kolejne zarzuty: spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy poszkodowanej.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!