Nastolatka podbija biegun. Poruszający dokument w Nat Geo [ZAPOWIEDŹ, WIDEO] Nastolatka podbija biegun. Poruszający dokument w Nat Geo [ZAPOWIEDŹ, WIDEO]

Nastolatka podbija biegun. Poruszający dokument w Nat Geo [ZAPOWIEDŹ, WIDEO] (© mat. pras.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dokument, będący częścią cyklu „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują”, pokaże zmagania czternastoletniej Jade Hameister, która chce zostać najmłodszą na świecie zdobywczynią bieguna północnego. Czeka ją bardzo ciężka, 150-kilometrowa przeprawa przez lody Arktyki w mroźnej aurze – przy silnych wiatrach i temperaturze powietrza spadającej aż do -50°C. Czy dziewczynka podoła zadaniu?

Jade to spokojna uczennica z australijskiego Melbourne z wielką ambicją zostania najmłodszym człowiekiem w historii, który zdobył biegun północny. Przekonana, że jej sukces zainspirowałby inne nastolatki do stawiania sobie ambitnych celów oraz nieprzejmowania się opinią innych, wyrusza w podróż do jednego z najzimniejszych miejsc na świecie. Podczas wyprawy zmaga się z przeraźliwym mrozem, niebezpiecznie cienkim lodem, niekończącym się wysiłkiem, a przede wszystkim z chwiejącą się wiarą we własne siły.

„Nastolatka podbija biegun”, premiera w niedzielę 18 grudnia o godz. 22:00 na kanale Nat Geo PeopleW zmaganiach towarzyszą jej doświadczony przewodnik polarny Eric Philips oraz jej ojciec Paul, zdobywca najwyższych szczytów wszystkich kontynentów, w tym Mount Everestu. Uczestnicy wyprawy muszą pamiętać, że mają ograniczony czas do końca sezonu, by dotrzeć do celu. I mimo dwunastomiesięcznych przygotowań, w czasie drogi Jade wciąż nie wie, czy ma w sobie wystarczająco dużo siły na wykonanie tego niezwykle ciężkiego zadania, jakie przed sobą postawiła. Czy uda jej się zakończyć wyprawę powodzeniem?

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Dexter

    A to ci dziewuszka! Ona nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jaka już jest sławna. Cieszę się, że jest trochę osób, w tym młodym pokoleniu, które interesuje coś więcej niż Instagram, Facebook czy Skype. Powiem więcej, taka wyprawa ją zahartuje pod każdym względem. Także zdrowotnym, ale przede wszystkim nauczy ją radzenia sobie w trudnych sytuacjach i pokonywania przeciwności. Ktoś powie, że na miejscu rodziców, bałby się. Słusznie, ja też bałbym się, no bo to już jest taki instynkt rodzicielski. Istnieje też jednak coś, co się nazywa duma rodzicielska. Tego właśnie życzę rodzicom tej dziewuszki.