Zakończyła się gruntowna modernizacja krytej pływalni w Jaroszowcu (gmina Klucze). Od soboty znów można z niej korzystać.

- Mimo zasp i nieprzejezdnych dróg frekwencja była przyzwoita - cieszy się Mirosław Macek z Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach, który administruje Ośrodkiem Rekreacyjnym. - Nasz basen posiada swoisty "klimat", piękne otoczenie i superwarunki do pływania - podkreśla Macek i zaprasza do Jaroszowca.

Przebudowa basenu zakończyła się pod koniec 2012 r. Położono częściowo nowe płytki i koryta przelewowe w niecce basenu, wymieniono instalacje i zamontowano nowe drabinki służące do zejścia do wody. Wyremontowano też szatnie, przebieralnie i toalety. Zainstalowano nowoczesny system uzdatniania wody. - Teraz obiekt ma jedną z najnowocześniejszych instalacji basenowych - cieszy się Macek. W niecce basenu pojawiło się oświetlenie ledowe, które dodaje miejscu nieco tajemniczości. Prace kosztowały w sumie 400 tys. zł.

Kryta pływalnia o wymiarach 25 na 12,5 metra wchodzi w skład Ośrodka Rekreacyjnego. W 2011 roku oddano tam do użytku hotel z 47 miejscami noclegowymi w pokojach 1, 2 i 3-osobowych, salką do tenisa stołowego, salą konferencyjną i telewizyjną oraz sauną. Na zewnątrz ośrodka znajduje się plac zabaw, boisko do piłki plażowej i miejsce do grillowania. Teren jest ogrodzony, a parking zamykany na noc. Koszt całej inwestycji to ok. 2,5 mln zł.

Pływalnia jest czynna od wtorku do piątku w godzinach od 10 do 20, a w soboty i niedziele od godz. 11 do 19. Koszt wstępu to 6 zł za godzinę, bilet ulgowy kosztuje 4 złote. W okresie ferii dzieci z gminy Klucze mogą korzystać z basenu bezpłatnie od wtorku do soboty w godz. 12-14. To piąta pływalnia na terenie powiatu olkuskiego. Większy powiat wadowicki ma tylko jedną pływalnię.

Kryte pływalnie w okolicy:
Powiat olkuski:
* Olkusz, basen przy Szkole Podstawowej nr 2, ul. Kochanowskiego 2
* Wolbrom, Zespół Basenów, ul. Kamiennogórska
* Klucze, basen przy gimnazjum i szkole podstawowej, ul. Zawierciańska 30
* Bukowno, Zespół Szkół nr 1, ul. Szkolna 8
* Jaroszowiec, ul. Partyzantów 1
Powiat oświęcimski:
* Oświęcim, ul. Chemików 2
* Kęty, os. Nad Sołą 29
* Brzeszcze, ul. Ofiar Oświęcimia 39a
Powiat wadowicki:
* Wadowice, basen Delfin, ul. Bałysa 1
Powiat chrzanowski:
* Chrzanów, Cabańska Fala, ul. Mydlana 20
* Trzebinia, Aqua Planet. ul. Kruczkowskeigo 10

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!