Komisarz Grzegorz Gubała Komisarz Grzegorz Gubała

Komisarz Grzegorz Gubała (© fot. Artur Drożdżak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Komisarz sam zdecydował, że nie może jednocześnie pełnić funkcji rzecznika prasowego i przewodniczącego zarządu wojewódzkiego związków zawodowych policjantów.

Grzegorz Gubała pełnił funkcję rzecznika prasowego małopolskiej policji od lipca 2016 roku. 22 listopada 2016 został wybrany na szefa związków zawodowych.

- Chociaż żadne przepisy nie zabraniają pełnienia tych funkcji, to zdecydowałem, że chcę być w 100 procentach niezależny i poświęcić się pracy na rzecz policjantów. Skoro uzyskałem tak duże zaufanie moich kolegów, to nie chcę, żeby pojawiły się domysły, że stoję po stronie władz - tłumaczył swą decyzję Gubała.

Komisarz dodał, że bycie rzecznikiem prasowym jest bardzo czasochłonne, więc łączenie funkcji mogłoby sprawić, że jego praca stałaby się mniej efektywna. - W Małopolsce jest ok. 8 tysięcy funkcjonariuszy. Chcę żeby wiedzieli, że w pełni im się poświęcę - stwierdził.

Choinki, renifery i nieskończona liczba lampek. Tego domu nie da się nie zauważyć

Źródło: DE RTL TV

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!