Brzeszcze. Bieg o Złote Gacie z rekordową obsadą [ZDJĘCIA]

Ponad 600 biegaczy i osób z kijkami do nordic walking stanęło na starcie kolejnej edycji popularnej imprezy. Na mecie na każdego uczestnika czekał medal w kształcie złotych gaci

Bieg o Złote Gacie w Brzeszczach, którego odbyła się już dziewiąta edycja, z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników. W tym roku do Brzeszcz z różnych stron kraju zjechało ponad 600 biegaczy i osób uprawiających nordic walking. Jedni i drudzy mieli do pokonania dystans 10 km.

Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej open został Jan Marian Wróblewski z Bielska-Białej, wyprzedzając Przemysława Koziarza z Jankowic i Jakuba Lysko z Dąbrowy Górniczej. W czołówce na 7 miejscu ukończył bieg reprezentant Brzeszcz Paweł Wójcik.

Wśród pań najlepsza była Monika Bielińska z Przyszowic, druga Michalina Malina z Bojszów, a trzecia Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa.

W konkurencji nordic walking wśród mężczyzn wygrał Piotr Ordzowiały z Osielca, a w konkurencji pań Joanna Kołodziej z Rudy Śląskiej.

Wszyscy uczestnicy byli jednak zgodni, że w takich imprezach miejsca nie są najważniejsze, ale sam udział i dobiegnięcie do mety. Organizatorzy dla każdego uczestnika, który ukończył dystans przygotowali złote medale w kształcie złotych gaci.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie