5. liga. Zatorzanka – Sokół Przytkowice. Podział punktów nie usatysfakcjonował nikogo

Jerzy Zaborski
5. liga piłkarska: Zatorzanka Zator - Sokół Przytkowice 1:1. Na zdjęciu: Łukasz Waga wypracował gola dającego remisu przytkowiczanom Fot. Jerzy Zaborski
W zaległym spotkaniu 13. kolejki Zatorzanka podzieliła się punktami na własnym boisku z Sokołem Przytkowice. Remis nie usatysfakcjonował nikogo, bo gospodarze, chcąc uciekać z dołu tabeli, liczyli na wygraną kosztem beniaminka chrzanowskiej okręgówki, plasującego się w połowie stawki.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla zatorzan. Po strzale Adriana Stanka piłka wpadła do siatki. Potem miejscowi mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku. Stanek jeszcze przed przerwą przegrał pojedynek z bramkarzem. Tuż spoza pola karnego uderzył Kwiatkowski, a po zmianie stron Stefaniak przegrał pojedynek z Dyrgą.

- Mając tyle klarownych pozycji bramkowych trzema umieć „zamknąć” mecz – żałował Marcin Folga, trener zatorzan

.

Później obraz gry uległ zmianie. To goście zamknęli zatorzan na ich własnej połowie. Jednak dopiero w końcówce, po akcji Łukasza Wagi, będący przed bramką Krystian Smajek dopełnił formalności.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu po strzale Piotra Kubasa zatorscy obrońcy wybili piłkę poza boisko. Z kolei w doliczonym czasie minimalnie chybił Kubas.

- Gdybyśmy całe spotkanie zagrali tak, jak ostatnie pół godziny, nie mielibyśmy kłopotów z odniesieniem zwycięstwa – ocenił Wiesław Firlej, kierownik Sokoła.

Zatorzanka Zator – Sokół Przytkowice 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Stanek 31, 1:1 Smajek 84.

Zatorzanka: Lichański – Mika, Pindel, Stybak, K. Celej – Stanek (76 Leszczyński), K. Wolanin, Kwiatkowski (46 Stefaniak), Szymonik (83 A. Celej) – Kozak (63 D. Woźniak), Hajduk.

Sokół: Dyrga – Kubas, M. Waga, Godawa, P. Gaudyn – Rzeszutko, Stróżyk, Żmija (60 Kalinowski), Piwowar (60 B. Woźniak)– Ostafin (75 Smajek), Ł. Waga.

Sędziował: Marek Kulczyk (Chrzanów). Żółte kartki: Mika, Stefaniak, Kwiatkowski – Stróżyk. Widzów: Mecz bez udziału publiczności.